אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הוצאת מאגנס


מיזוג אופקים - מחשבה מדינית יהודית - ישראלית, עורכים: דן אבנון ודוד פויכטונגר, 2016 הוצאת מאגנס, 333 עמ'

אופקים רחבים מדי

באופן כללי עומד הספר על יחסי הגומלין בין המחשבה המדינית הכללית למחשבה המדינית היהודית תוך עיסוק בסוגיות מגוונות כמו: יחסי יחיד קבוצה, צדק, חירות שלטון וחוק וזאת מתוך כוונה לבדוק "כיצד מתמזגות סוגיות הגותיות-פוליטיות מן העבר היהודי הקרוב והרחוק עם הווה ישראלי מתחדש?".

אוזן רואה עין שומעת / יעל כדורי

אוזן רואה עין שומעת / יעל כדורי

מה בין מוזיקה לאמנויות אחרות? מהו חופש ויזואלי עשיר? איך מתקשרת הפיזיולוגיה של המוזיקה עם פילוסופית האמנות? עניינו של הספר "אוזן רואה, עין שומעת" הוא בקשרים בין צליל לתמונה באמנות. את הספר ערכה ד"ר יעל כדורי שהיא מרצה לאמנות ב"בצלאל" והיא גם מוזיקולוגית ותאורטיקנית החוקרת את הקשרים של המוזיקה באמנות. תשעה מאמריםמאת אנשי אקדמיה מישראל ומחו"ל מהמובילים בנושאים אלה, יש בספר שערכה וכולם נוגעים בדיאלוג בין המוזיקה לאמנות. הדיאלוג מתרחב בין שלושה תחומים: מודרניזם, אוונגרד ואמנות עכשווית.

אדם חסר פנים - משבר הזהות של הרפואה המודרנית / בנימין מוזס

בנימין מוזס, רופא חוקר ומרצה, דן בכך בספרו החדש – "אדם חסר פנים – משבר הזהות של הרפואה המודרנית". בספרו, הקצר יחסית, טוען מוזס כי "הרפואה ניצבת בפני אחד המשברים הקשים בתולדותיה....משבר זה מתרחש דווקא בעת שהרפואה המדעית מאפשרת לאדם לחיות חיים ארוכים פעילים ובעלי משמעות"

"מורה דרך לאוהב החכמה" / ז'אק שלנגר. הוצאת מאגנס.

מורה דרך לאוהב החכמה / זאק שלנגר

ז'אק שלנגר, פרופ' אמריטוס לפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים שכתב את "הפילוסופיה של שלמה גבירול", "דרכי פילוסופים", "על החיים הטובים", "בשבחי נפשי הגשמית ובשבחי מותי" מוציא אותנו עתה למסע פילוסופי בסיסי ומעניין. בספרו החדש "מורה דרך לאוהב החכמה" (הוצאת מאגנס, תשס"ה) שהוא תרגום של ספר שהוציא בצרפתית ב-2002 תחת השם guide pour un apprenti philosophe הוא מוליך אותנו לא אל התכנים הדוקטריניים השונים של הפילוסופיה אלא בדרכים לדעת, לעשות, לפעול ולחיות, הדרכים שהפילוסופים מתמסרים באמצעות לפעילותם הייחודית, כדבריו.

אייסכינס נגד טימרכוס / הוצאת מגנס. תרגום: דבורה גילולה

אייסכינס / נגד טימרכוס

הספר "אייסכינס נגד טימרכוס", שתורגם עכשיו מיוונית לעברית על ידי פרופ' דבורה גילולה, הוא החיבור הקדום ביותר מהתרבות היוונית המוכר לנו, העוסק ביחסים חד מיניים. הוא נכתב בשנת 345 לפסה"נ, ועיסוקו במשפט שהתרחש בימים ההם. גילולה גם הוסיפה מבוא מאיר עיניים על התקופה והמצב החברתי והחוקי.

ניטשה: האדם היוצר והיצירה העצמית

בספר החדש "יצירה עצמית – חיים, אדם ויצירה על פי ניטשה" (הוצאת מאגנס, תשס"ה) יוצא ד"ר אלי אילון למסע ממושך ומעמיק שמטרתו לבחון את נסיונו של ניטשה לתאר את טיפוס האדם היוצר. מטרה משולשת מציב לעצמו הכותב: "לרדת לשורשיו של מבנה המציאות שמעבר לה אין שום דבר, זו המציאות האימננטית המאפשרת את היצירה העצמית שאליה כיוון ניטשה, להבין את הבחנותיו הפנים-אנתרופולוגיות של ניטשה ואת קריטריון ההבחנה בין אדם 'סתם' ובין אדם נעלה היוצר את עצמו ולעמוד על המאפיינים האסתטיים של פעילות יצירה זו"

הנצפים ביותר

.