אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קומיקס


מוזיאון הקומיקס

כיום חולון היא מרכז תרבות ישראלי ומזרח תיכוני ואף עולמי ש-ברוך שפינוזה האמיתי אם היה חי בימינו היה גאה לחיות בו. זאת הודות לחזונו של ראש העיר הנוכחי מוטי ששון שהעדיף להשקיע בניגוד למקובל במקומותינו בתרבות במקום בספורט ובנסיעות לחו"ל למקורבים. העיר הפכה לעיר התרבות הישראלית ספריית המדיה טק היא כיום לכל הפחות אחת משתי הספריות הציבוריות הטובות ביותר של ישראל. בעיר נוצרות שורה של מוזיאונים, מוזיאון הילדים, מוזיאון העיצוב, מוזיאון תיאטרון הבובות ורבים אחרים.וכעת מצטרף לרשימה הארוכה והנכבדה גם מוזיאון הקומיקס והקריקטורה.

וונדר וומן

ממלכת יופי לנסיכה לוחמת: חלק א - וונדר וומן

וונדר וומן החלה את הקריירה שלה כגיבורת קומיקס אשר נולדה ב- 1942 ע"י פסיכולוג שנויי במחלוקת בשם וילהאם מולטון מרסטון, אשר טען שהמציא את דמותה כחלק מן המאמץ המלחמתי, כתעמולה פסיכולוגית, בשביל יצירת אישה חדשה אשר צריכה לשלוט בעולם. אך מתברר כי דמותה והסיפור כולו היו מוצגים כאובססיבים ל-סאדו מזוכיזם (כשם שיוצרה היה) כאשר בכל פרק הייתה התעסקות עם קשירת וונדר וומן בשרשראות. הקומיקס הואשם בהסתה לחוסר מוסריות ובתגובה ענה היוצר כי זהו הקסם הסודי של הנשים: נשים נהנות להיות כנועות וקשורות. דמותה של וונדר וומן נבנתה ע"פ הסיפור המיתולוגי על בנות האמזון.

דני פלנט: אמן של הארץ שלנו

דני

דני פלנט

אקס מן - X-מן 3: רב-תרבותיות גלויה אך גם שנאת נשים סמויה

הסרט השלישי בסדרת סרטי אקס מן,x-מן 3, הוא סרט עם כמה אמירות, חלקן, ברובד הסמוי, מאוד מכעיסות ומסוכנות, וחלקן, ברובד הגלוי, מאוד ליברליות וחיוביות.

ההרפתקאות המדהימות של קוואליר וקליי / מייקל שייבון

ההרפתקאות

ההרפתקאות המדהימות של קוואליר וקליי / מייקל שייבון. הוצאת עם עובד

הנצפים ביותר