אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בחירות


פוטוכרום של השאנז אליזה, בסביבות 1890-1900

אליזה 2017: קמפיין בחירות סוער במיוחד

קמפיין הבחירות הצרפתי 2017 יילמד לבטח בפרוטרוט בבתי הספר למדעי המדינה. תסריטו הסוריאליסטי רצוף הפתעות, דרמות ושערוריות.

הלוגו של תנועת זהות

ימין ליברלי קפיטליסטי אורגני-דתי

לשאלת מיהו יהודי, שהיא שאלה תיאולוגית ופילוסופית ניתן להשיב תשובה דתית, שהיא כשלעצמה יכולה להיות תשובה אתנית בשל מוצא, שהרי יהודי הוא מי שנולד לאם יהודייה. התשובה החילונית למרבה האבסורד בשמטה את הבסיס הדתי, יכולה להישאר אך ורק עם הבסיס האתני.

מהפך שלטוני בכנסת הנוכחית

מהפך שלטוני בכנסת הנוכחית

יש להכניס את מדינת ישראל באופן מיידי, לפאזה חדשה על ידי הקמת ממשלה חלופית בישראל שתהווה חזית הצלה לאומית-פטריוטית. ממשלה זו תנהל מו"מ מדיני אפקטיבי עם הפלסטינים ותרגיע את הר הבית, ירושלים וערביי ישראל. ממשלה זו לא תכלול את מפלגות המתנחלים: "הליכוד" ו"הבית היהודי" ותהיה משוחררת מלחציהם. על הנשיא ראובן ריבלין, שמגלה "אחריות לאומית-ממלכתית" ומתבטא באופן אמיץ. מפלגות הליכוד ו"הבית היהודי" מדרדרות את הביטחון הלאומי הישראלי. לאחר פרישת השרים סער ופרץ יש להחליפן ב"חזית הצלה לאומית-פטריוטית" , שתוקם ללא בחירות בכנסת הנוכחית מ:"יש עתיד", ה"עבודה", "ישראל ביתנו", ש"ס, מר"ץ, "התנועה", "קדימה" (סה"כ 72 מנדטים)

מדריך מקוצר למועמד הטרי בבחירות המוניצפאליות

אחת לחמש שנים צצים גיבורים מקומיים מוכרים יותר ופחות הקוראים תיגר על הסדר המקומי הישן. אם גם אתה גיבור מקומי שהחליט להתמודד לראשות המקומית בפעם הראשונה ולא יודע מהיכן להתחיל לפניך מדריך מקוצר בדרך לתפקיד הנחשק:

הצבעה בבחירות מקומיות

האבסורד(ים) הגדול(ים)

לצד המפעלים הנפלאים שהמדינה עושה ואנו מקבלים אותם כמובנים מאליהם, ישנם הרבה אבסורדים שהמדינה מייצרת. אחד האבסורדים הגדולים הם הבחירות לרשויות המקומיות. כמו בשנים קודמות גם השנה הבחירות הצטיינו בשלוש עובדות חשובות: אחוז נמוך מאוד של מצביעים. מתמודדים רבים על כל משרה. מרביתם ככולם של ראשי הרשויות המכהנים נבחרו מחדש. מה כבר לא נכתב ומה כבר לא נשמע על הבחירות האלה, לפני שנתקיימו ויותר אחריהם. ימים רבים לפני ואחרי אנו סובלים תילי תילים של הערכות, פרשנויות ומלל.

דמוקרטיה על תנאי

מהו שכה קשה להבין במדינתנו הדמוקרטית? נערכו בחירות, היו תוצאות, הנשיא הטיל על מי שהטיל להרכיב ממשלה ובא לציון גואל.

על מה הולכים לבחירות? (בשלח סט)

הרעיון של הבחירות הוא שתקום הנהגה חדשה וטובה יותר, התחדשות. זה ממש מתאים לט"ו בשבט כנ"ל, אבל באיזה תחום בדיוק הפוליטיקאים מציעים לנו להתחדש? שמעתם מישהו מהם מדבר על כך?

יאללה ביתר - נבחרת מנצחת. גול עצמי לישראל.

יכולתי לתמצת את המסר שלי לכותרת בלבד: הליכוד כמות שהוא, אם יעלה לשלטון, לא מבשר טובות למדינת ישראל. בסוף השבוע הליכוד בחר סיסמת מערכת הבחירות שלו: הליכוד - כי צריך לנהל מדינה"

כשחסן פגש את סטאלין

עד לפני זמן מה חשבתי ורציתי להאמין כי מערכת הבחירות הזו תהיה ברמה מעט יותר גבוהה מהקודמות. האמנתי כי חשבתי שהמהפכה במציאות הפוליטית-מפלגתית שהתחוללה בחודשים האחרונים תחייב את המפלגות החדשות/ישנות להגדיר מחדש את מצען האידאולוגי. חשבתי שאולי אחרי ההתנתקות יהיה איזה שינוי בתפיסת יחסי ישראל עם הערבים/פלשתינים.

מצא מצע - מצא טוב?

יש לנו עוד כחודשיים עד הבחירות לכנסת ה-17 . יש מי שיאמר שזה זמן ארוך ויש מי שיאמר כי זה זמן קצר. זה גם זה יאמר את האמת. הכיצד?

הנצפים ביותר

.