אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מחזות זמר


כרזת הסרט "ישו כוכב עליון"

סיפור חייו ומותו של ישו כמטאפורה

ישו הוא כוכב עליון, לא רק בכנסיות או בוותיקן אלא גם בהצגה, בסרט משנות השבעים וגם בכל הנוגע לנתוני צפייה אמיתיים ועדכניים בארה"ב.

סיפור הפרברים, המחזמר המקורי מברודווי / האופרה הישראלית

סיפור הפרברים, המחזמר המקורי מברודווי / האופרה הישראלית

ביקורת: סיפור הפרברים, המחזמר המקורי מברודווי בהפקה בינ"ל – האופרה הישראלית - מלוטש, מהוקצע, חגיגה לאוזן ולעיניים. המחזמר הקלאסי "סיפור הפרברים" שהגיע לישראל במסגרת סבוב עולמי של ההפקה המתבססת על המקור מברודווי , הוא מעדן מלוטש, חגיגה לאוזניים ולעיניים. זהו עונג צרוף של מחול ושירה, מבוצע בידי להקת שחקנים צעירה ומרשימה. ההפקה בארץ היא בשיתוף האופרה הישראלית, כחלק מהרפרטואר של העונה, ביחד עם משרד ההפקות צמח-עופר.

שני קונילמל / תיאטרון הספרייה

שני קונילמל / תיאטרון הספרייה

ביקורת: שני קונילמל – תיאטרון הספרייה – המחזמר הנוסטלגי בביצוע מרגש ומצחיק. "שני קוני למל" הוא מחזמר נוסטלגי , מצחיק ומרגש, והפקתו בתיאטרון הספרייה, מיסודו של בית צבי ברמת גן היא מקצועית, קולחת, מבדרת ובמיוחד מתרפקת על שירים ולחנים אהובים, הזכורים לרבים משנות הנעורים. המחזה נכתב בידי אברהם גולדפדן, הנחשב לאבי תיאטרון היידיש, בין השנים 1878-1880. גולדפדן התבסס על ספר גרמני וכינה את גיבור מחזהו קוני למל. למל פירושו ביידיש כבשה והביטוי המלא פירושו כבשה טיפשה או שלומיאל. לא ברור אם היה זה גולדפדן שחידש את הביטוי הזה או שהיה שגור כבר ביידיש באותה תקופה.

קורוס ליין שורת המקהלה בבית צבי

כמו בניו יורק, כמו בכל מקום ובכל הפקה של המחזמר הזה גם אם יש רגעים פחות טובים באמצעו הסיום תמיד מרשים. גם בבית צבי, כשהבמה הייתה קצת פחות עשירה מניו יורק כמובן עשו את המאמץ והוסיפו הרבה אורות מנצנצים

שיער / תיאטרון בית צבי

שיער נולד כמחזמר כיס באוף אוף ברודווי. מי שביימה את המחזה המקורי ועשתה לו כוריאוגרפיה הייתה אנה סוקולב, שנייה בחשיבותה למרתה גרהם בזמנו. כשהמחזמר הקטן זכה להצלחה במהדורה המצומצמת שלו קנו אותו מפיקים מברודווי, שילמו לסוקולב הרבה כסף כדי שתוותר על שמה ושינו אותו לגמרי. כששיער עלה בברודווי המחאה נגד מלחמת וייטנאם הייתה בשיאה.

הקוסם מארץ עוץ - הצגה

ארץ עוץ בישראל

בימים אלו של חג החנוכה 2006 בעונת המחזמרים לילדים מוצגות על הבמות שתי גירסאות שונות של ספרו המפורסם של פרנק באום "הקוסם מארץ עוץ". האחת גירסה וותיקה יחסית של עזריאל אשרוב

והשנייה גירסה חדשה, השלישית במספר של המחזמר לילדים המצליח ביותר שהוצג אי פעם על במותינו ,"הקוסם" מאת הבמאי אורי פסטר, מחזמר שיצר ז'אנר שלם של מחזמרים לילדים בחג החנוכה ושאף נכנס ל-ספר השיאים של גינס. אבל היוצר המקורי פרנק באום ספק רב אם היה מזהה בו את סיפור העלילה שלו.

הנצפים ביותר

.