אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בית משפט


תו נכה

תו נכה - מה אנחנו באמת יודעים עליו?

קיימות ספקולציות רבות או שמועות המתחילות בשיחות סלון למיניהן, בכל הנוגע לאנשים הזכאים לתו נכה. אנשים רבים טועים לחשוב כי כל נכות שהיא מקנה את הזכות לקבל תו נכה, שעשוי כמובן להקל על חיי הנכה, אך למעשה ישנו חוק מאוד ספציפי בהקשר הזה ועל פיו בלבד מוגדרת זכאותו של אדם הרשאי לקבל ולהשתמש בתו נכה. חוק זה נקרא חוק חניה לנכים תשנ"ד - 1993, בשונה מחוקים אחרים שאתם עלולים אולי להיתקל בהם ועוסקים גם הם בנושא הנכות.
 

עורך דין צבאי: מתי הצבא יקל בעונשו של חייל עריק שהסגיר את עצמו?

חיילים רבים הנמצאים במצב של עריקות, השתמטות או היעדרות מהצבא נמצאים בסוג של מרדף אחרי הזמן ושואלים את עצמם שאלות רבות כמו האם ניתן להקל בעונש הצפוי לי, האם ניתן לבקש העברה מהיחידה שבה שירתתי לפני תקופת העריקות, איזה עונש צפוי לי והאם הוא ישפיע על עתידי באזרחות… בפוסט הבא נענה על שאלות אלו ונסייע לכם להבין את החשיבות של עורך דין צבאי מקצועי בהליך משפטי צבאי.

חוות דעת פסיכיאטרית בבית המשפט - יתרונותיה של אי שפיות זמנית

חוות דעת פסיכיאטרית בבית המשפט - יתרונותיה של אי שפיות זמנית

מה עליך לדעת לפני שהחלטת לפנות לערוץ הפסיכיאטרי של חוות הדעת המשפטית: ראשית יש לבחור בפסיכיאטר המתמחה בתחום הרלוונטי לך. לדוגמא – אם ברצונך להוכיח שביצוע הפשע קשור בקשר ישיר לנטייה האלכוהוליסטית שלך- רצוי לבחור בפסיכיאטר המתמחה בהתמכרויות ולא בפסיכיאטר ילדים. שנית - על הפסיכיאטר שנותן את החוות הדעת המשפטית/ הפסיכיאטרית להיות מנוסה בהופעות בבית משפט.

בתי המשפט היום ומחר -תיקים אזרחיים

בתי המשפט היום ומחר -תיקים אזרחיים

מצבם של בתי המשפט בכי רע. משפטים נדחים למועדים מאוחרים, בלתי אפשריים. שופטים אינם מצליחים לקרוא את כול החומר המתאסף בתיקים שהם מטפלים בהם, שלא לדבר, ללמוד אותו. האמת המשמשת את הכלי החשוב ביותר בידי השופט למלא את תפקידו, מתגלגלת באשפתות. היכלי האמת והצדק מזוהמים בשקרים מתועבים ובזויים, תחת שבועה. השופטים נעשו אדישים לשבועות שקר והאמת לא חשובה להם. העומס על השופטים הרוצים למלא את תפקידם באמונה הוא בלתי אנושי. אדם בשר ודם אינו מסוגל לקרוא את אין ספור הדפים שבכול תיק בו הם צריכים לשפוט, שעורכי דין שטופי מילים, ממלאים.

מחול (מילולי) אחרון ופרידה - דברי פרידה מהשופט חשין

עם פרישתו של השופט העליון מישאל חשין מכס בית המשפט העליון יזכרו אותו בקרב ציבור המשפטנים בזכות השפה המליצית הידועה שלו. בשפה זו דשו כבר רבות, ובכל פקולטה למשפטים כאשר המרצה מקריא קטע מפסק דינו של חשין, קולו מהדהד בדרמטיות הפגנתית כדי ליצור קורלטיוויות דרמטית לשפה המליצית.

הנצפים ביותר

.