אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

סוסים


קוד גנטי חולץ משרידי מאובן של סוס פרה-היסטורי

קוד גנטי חולץ משרידי מאובן של סוס פרה-היסטורי

מדענים הצליחו השבוע לחלץ את הקוד הגנטי המלא משרידי מאובן של סוס פרה-היסטורי שחי בטריטוריית יוקון בצפון מערב קנדה לפני כ-700,000. הם הסתמכו על חלק עצם של הרגל האחורית בגודל של 12.5 ס"מ. מכיוון שהמאובן היה קבור תחת שכבות של קרח עד כל השנים, הדי אן אי נשתמר בתנאי קור ויובש וכך תהליך הריקבון שמתחיל לאחר מותו של האורגניזם הואט באופן משמעותי. עם זאת מלאכת המדענים נתקלה בקושי שנבע מכך שהמאובן זוהם על ידי בקטריות עכשוויות: על כל רצף של 200 מולקולות די אן אי, רק אחד השתייך לסוס.

אקווס / תיאטרון בית ליסין

רוב המחזות "המסחריים" הכתובים נכון, גם אם אינם הכי טובים כשהם מגיעים לידיים של הבמאי הנכון וצוות שחקנים המסוגלים להוציא מתוכו חוויה רגשית שאיננה קיימת במחזה הכתוב. אקווס הוא אחד מאלה. הוא צריך את הבמאי שלו, ואת שני השחקנים שידלו ממנו את כל פרורי האפשרויות

מרכבות פרעה

מרדף המרכבות אחרי עם העבדים הבורח

בספר שמות (פרק י"ד) מופיע מיתוס יציאת בני ישראל ממצרים, הכולל את מרדף המרכבות המצריות ונס קריאת ים סוף.

סוסים: העיר בעידן הסוס העירוני

כומר הופתע לגלות כי חמור נפח את נשמתו דווקא בחצר הכנסייה. כדי לסלק את הפגר הוא פנה למחלקת התברואה העירונית. במחלקת התברואה הוסבר לו בנימוס כי המחלקה מטפלת בפינוי אשפה, אך לא בפינוי נבלות, וכי עליו לפנות למחלקת בריאות הציבור. במחלקת בריאות הציבור נאמר לכומר כי המחלקה עוסקת אך ורק במחלות של בני אדם, אך לא של הולכי על ארבע והוצע לו לפנות למחלקת התנועה. במחלקת התנועה הוסבר לכומר כי אילו החמור היה מוטל על הדרך וחוסם אותה הוא היה מפונה כמכשול בדרכים, אך מכיוון שהוא נמצא בשטח הכנסייה העניין אינו נתון בסמכותם ואחריותם. בצר לו ובחוסר ברירה, החליט הכומר לנצל את ההכרות האישית עם ראש העיר ולפנות אליו.

הנצפים ביותר

.