אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קובה


משבר הטילים בקובה אוקטובר 1962

משבר הטילים בקובה אוקטובר 1962

קובה הייתה בעלת חשיבות עצומה לארה"ב בגלל הקרבה שלה לחוף האמריקאי ובגלל אינטרסים כלכליים שתעשייה הקובנית (בעיקר תעשיית הסוכר) מ 1898, בעקבות מלחמת ארה"ב –ספרד, הייתה קובה תחת השפעה אמריקאית. ארה"ב לא יכלה להשלים עם השתלטות קסטרו על האי בינואר 1959 מכמה סיבות עיקריות: 1) הלאמה קובנית של התעשייה והחקלאות שפגעה באנשי עסקים אמריקאים.   2) חיזוק היחסים של קובה עם ברה"מ ( יחסים רישמיים נוסדו בקיץ 1960) – ארה"ב לא יכלה להשלים עם חדירה רוסית למה שנחשב החצר האחורית שלה.

קובה ו-פידל קסטרו בספרות העברית המקורית

50 שנה מלאו למהפכה הקובנית. זאת שבעקבותיה עלה פידל קסטרו ביחד אם אחיו ראול קסטרו והארגנטיני צ'ה גווארה ואחרים לשלטון בקובה. ובעקבות מהפכה זאת הפכה מדינת האי הקטנה מעוד ארץ לטינית מנומנמת שנשלטה בידי שליחי המאפיה האמריקנית שהקימו שם קאזינו בכל פינה כשלוחה של לאס וגאס ורודנים זעירים ומרושעים מסוגו של בטיסטה לארץ אחרת לגמרי.

מורשת של אפר - cia. היסטוריה של סוכנות הביון האמריקאית / טים ויינר . הוצאת רסלינג.

מורשת של אפר - CIA - חלק א

ככל שמתקדמים בקריאת הספר אי אפשר להתעלם מהשאלה העולה ממנו. מה רצה ויינר להוכיח. מה ניסה לעשות

לפני שירד הלילה / רינלדו ארנס. הוצאת כרמל. תרגום רמי סערי

לפני שירד הלילה / רינלדו ארנס

רינלדו ארנס סופר קובני הומוסקסואל, ברח לאמריקה שם חלה באיידס והתאבד. בארצות דוברות הספרדית הוא סופר נחשב מאוד, אך זה ספרו הראשון המתורגם לעברית. ואם זכרוני אינו מטעה אותי נעשה גם סרט לפי הספר הזה

הטרילוגיה המלוכלכת של הוואנה / גוטיירס

הטרילוגיה

הטרילוגיה המלוכלכת של הבאנה, פדרו חואן גוטיירס. הוצאת עם עובד

כשאומרים היום הוואנה מה עולה לנו בדמיון? בואנה ויסטה קלאב, מוסיקה, עיר עניה. אחרון מעוזי הקומוניזם הישן. קאסטרו, שאיננו ולא היה אף פעם בית אופנה לצעירים. אבל היו גם ימים אחרים.

הנצפים ביותר

.