אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

דמיון


הרזיה בעזרת דמיון מודרך ו-NLP - הפרעות אכילה

בעזרת הכלים של הדמיון המודרך וה-NLP אפשר לסייע לאנשים להיגמל מהרגלים והתמכרויות שונות. התמכרויות הם הרגלים קיצוניים, בהם יש מרכיב של איבוד שליטה רצונית בהרגל. ההתמכרות מאופיינת בהשתוקקות עזה. החיים בלי שימוש בגורם הממכר גורר תופעות גופניות של גמילה. מקובל להתייחס לחומרים נרקוטיים כממכרים ובכללם גם עישון סיגריות. יש המתייחסים גם לסוכר, קמח ושוקולד כממכרים וכמו כן להימורים.

הרגל הוא מצב בו האדם נוהג באופן כפייתי וממושך באופן מסוים. בהרגל יש מרכיב של התמכרות פסיכולוגית, הפסקת ההרגל לא תגרום לתופעות פיזיולוגיות אך תוביל לאי נוחות ולחוסר שקט נפשי.

המציאות מפריעה לדמיון

המציאות מפריעה לדמיון

פעילות הפנאי העיקרית העדיפה על האדם היא פניה אל עולם הדמיון, לתוך עולמות שהוא יצר בעצמו, בעיקר דרך פנטזיות וחלומות בהקיץ. תינוקות מעדיפים להעמיד פנים שהם לוחמים, אנשים צעירים מבלים לילות שלמים מול משחקי מחשב, וגברים מעדיפים פורנו וירטואלי מאשר אישה אמיתית. אנשים מעדיפים את הדמיון שלהם מכיוון שהוא מאפשר הנאה מחוויות דמיוניות עד כדי כך שלעיתים אין אפשרות להבדיל בינן לבין חוויות אמיתיות. יכולת חוויית העונג הנשאבת מהדמיון, מופיעה בגילאים מוקדמים. ילדים נהנים להעמיד פנים ולשחק.

הנצפים ביותר