אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ליצנות


ליצן. ציור: מירב גולן (פסטל על נייר, 70X50 ס"מ)

מחלוצים לליצנים ובחזרה: בעקבות תופעת הנוער המשועמם בימינו

לאחרונה עלו בכותרות קבוצות ויחידים של צעירים העוטים מסכת ליצן על פניהם ויוצאים לרחובות העיר לעורר בהלה בקרב הציבור. במקרה הטוב, מדובר במעשה קונדס של הפחדה ותו לא; במקרה הרע, מדובר בצעירים שנוטלים עמם גם כלי נשק קר (סכין, גז מדמיע ועוד הזרוע נטויה). משרד החינוך, נכתב בכותרות העיתונים, דרש מההורים: "אימרו לילדיכם לנהוג בצורה בוגרת."

טיפול בליצנות רפואית משפר יכולות תקשורת בקרב ילדים אוטיסטים

מחקר ראשון מסוגו בעולם לשילוב ילדים אוטיסטים עם אוכלוסייה נורמטיבית בת גילם, נערך במרכז הרפואי זיו וגילה, כי הטיפול בליצנות רפואית משפר את יכולות התקשורת וההיקשרות בקרב ילדים הלוקים באוטיזם. המחקר החדש יוצג בכנס "אוטיזם ישראל" שיתקיים מחר ומחרתיים, ב- 9-10 בינואר, בשיתוף אוניברסיטת בר אילן והפקולטה לרפואה בצפת.

טקס חלוקת מענקי מחקר בתחום הליצנות הרפואית התקיים בפקולטה לרפואה בצפת

טקס חלוקת מענקי מחקר בתחום הליצנות הרפואית התקיים בפקולטה לרפואה בצפת

מענקי מחקר בסך כולל של 575 אלף שקלים הוענקו על ידי קרן אדליס (ADELIS) מצרפת למחקרים מקצועיים בתחום הליצנות הרפואית. טקס חלוקת מענקי מחקר בתחום הליצנות הרפואית התקיים בפקולטה לרפואה בצפת, ביזמת קרן מגי, משותפות פרויקט "רופאי חלום" בישראל, המרכז הרפואי זיו ואגודת הידידים של המרכז הרפואי זיו.

ליצן

חייהם של הליצנים

ליצנות היא דרך לעצור הזדקנות, וליצנים הם אנשים שמעולם לא חשבו להיות עורכי דין. הם תמיד ידעו שיהיו קומיקאים, כאשר המטרה המנחה אותם בחיים היא להעניק שמחה ואהבה, ולבדר אנשים. בעוד שקומיקאים צוחקים על כולם, ליצנים לועגים לעצמם. קיים גם הבדל בין ליצנים, וליצנים אשר מבצעים קסמים במסיבות ילדים, בקניונים או בקרקס. ליצני קרקס עונדים אפים אדומים ולובשים מכנסיים רחבות. הם בדרנים, אך אינם ליצנים במובן האמיתי. יש משהו קסום בקרקס הליצן הישן, אך אין מדובר בקסם של שליפת ארנבות מכובעים. הקסם האמיתי הוא באמירת המופע אודות החיים.

הנצפים ביותר

.