אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ספורט


פילאטיס

ג'וזף פילאטיס - מאז ועד היום

ג'וזף הוברטוס פילאטיס נולד במנשנגלדבך הממוקמת ליד דיסלדורף, גרמניה, בשנת 1883. מעט ידוע על חייו המוקדמים, אבל נראה שהוא היה ילד חלש, שסבל ממחלות כמו אסטמה, רככת קדחת שגרונית. המוטיבציה שלו ונחישותו להתגבר על מחלות אלו הובילו אותו להיות מתעמל ומתאגרף מוכשר, צוללן וגולש סקי מיומן.

המכבים הצהובים

כתבה זו רואה אור בסמיכות לחג החנוכה, חג המכבים, וזה זמן טוב לעסוק ב"מכבים" המפורסמים ביותר של זמננו, הלא הם אנשי קבוצת "מכבי תל אביב".

סטינסלווה וואלסייביץ' ידועה גם בשם סטלה וולש (בפולנית: Stanisława Walasiewiczówna באנגלית: Stella Walsh;‏ 3 באפריל 1911 - 4 בדצמבר 1980)

המקרה המדהים של סטלה וולש

ספק אם הייתה אי פעם תופעה דומה לזו של האתלטית הפולניה-אמריקנית, ששלטה באתלטיקה הנשית כמעט שליש מאה. תקרית טראגית בקליבלנד הביאה סוף מפתיע לסיפור

משה רשקס - הסופר, הלוחם ואיש הספורט

משה רשקס - הסופר, הלוחם ואיש הספורט

משה רשקס נולד בביאליסטוק, עיר הבירה של מחוז פודלסיה בפולין. בהיותו בן שלוש, בשנת 1931 עלתה משפחתו לארץ. כנער, והוא בן ארבע-עשרה, התנדב ל"הגנה" והקדיש מזמנו לביצוע שורה של תפקידים והשתלמויות. עם פרוץ מלחמת השחרור שנכפתה עלינו על-ידי ערביי הארץ, הוא שימש כמדריך חי"ש תל-אביב והשתתף בפעולות מגננה וסיורים באזור. משם הוצב בפלמ"ח כמלווה שיירות לירושלים ולחם גם במסגרת חטיבת "עציוני" תחילה כמפקד כיתה ואחר-כך כמפקד מחלקה. באחד הקרבות בהם השתתף בשער הגיא, במבצע "מכבי", הוא נפצע קשה יום לפני הכרזת העצמאות בבית מאיר דיזנגוף.

נשים וספורט בחברה הישראלית ובכלל

נשים וספורט בחברה הישראלית ובכלל

ברצוני לדון ולהעריך את סוגיית 'נשים וספורט' בכלל ובחברה הישראלית בפרט, משום שנושא זה קרוב אלי בחיי היום יום כמדריך ושחקן טניס. הביטויים והדימויים סביבי בנושא זה נושאים בד"כ גוון דומה כגון: נשים פחות חזקות פיזית, פחות אגרסיביות ותחרותיות ואין להן את כוח הרצון והמוטיבציה בכדי להשתוות לגברים בענף. הגישה הפמיניסטית ליברלית תטען שישנה במקרה זה אפליה מוסווית שיש צורך לתקנה ע"י שינוי חוקים ונורמות בספורט שיאפשרו שוויון אפשרויות בין המינים.

כדורגל: 22 משוגעים על המגרש

ד"ר אודי מנור מוצא בכדורגל (כתב העת "חברה" מספר 10) אספקטים של "תועלות" חברתיות, פוליטיות, חברתיות-כלכליות ואף מגיע עד "תועלות" במסלול הדמוקרטי. מנור לא מסתיר אמנם את החסרונות הגלומים כיום במשחק הכדורגל והם בולטים במאמרו, ובהם ההשתלטות של בעלי הון פרטיים ובעלי אינטרסים.

הנצפים ביותר

.