אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קומדיה


קומיות מאולצת וריכוך הדרמה

קומיות מאולצת וריכוך הדרמה

לאחרונה צפיתי בהצגה אחרת, "חברות הכי טובות", של תיאטרון הקאמרי בשיתוף תיאטרון בית ליסין (מחזה מאת ענת גוב ז"ל, בבימוי גלעד קמחי), שעליה ברצוני להרחיב את הדיבור. בהצגה זו, המצב היה חמור יותר, מהבחינה הנ"ל, לעומת המחזה הנ"ל, ועורר בי דאגה אמתית למצב שכנראה הולך ונוצר במקומותינו, עד כדי כך שהחלטתי שעלי לכתוב על כך. לאחרונה צפיתי בהצגה אחרת, "חברות הכי טובות", של תיאטרון הקאמרי בשיתוף תיאטרון בית ליסין (מחזה מאת ענת גוב ז"ל, בבימוי גלעד קמחי), שעליה ברצוני להרחיב את הדיבור.

הכל בגן  – תיאטרון באר שבע

הכל בגן – תיאטרון באר שבע

ביקורת: "הכל בגן" – תיאטרון באר שבע – קומדיה שחורה שצובעת בורוד את החיים הטובים. "הכל בגן" המועלה בתיאטרון באר שבע הוא קומדיה שחורה העוסקת בחיים הטובים של בני מעמד ביניים, המנסים לסייע לכלכלת המשפחה בתקופה של עלויות ויוקר המחייה. הבמאית איה קפלן הצליחה ללהטט עם להקת שחקנים מוכשרת והפיקה מחזה קולח, מצחיק, מרגש, מותח והזוי לפעמים, המעניק לצופים שעה קלה של משב רוח צונן בימות הקיץ וגם מותיר את הצופים עם חוויה תיאטרלית מעניינת.

בנות עובדות / תיאטרון בית צבי - אלן אייקבורן

בנות עובדות / תיאטרון בית צבי

ביקורת: בנות עובדות – בית צבי – קומדיה של אלן אייקבורן – מה קורה כאשר הבת מנסה לסייע למצב הכלכלי בבית. בנות עובדות היה אמור להיות חלק מטרילוגיה של המחזאי והבמאי הבריטי אלן אייקבורן. המחזה עלה באחד מאולמות לונדון ב-2001 ובהמשך עלה בווסט אנד. אייקבורן טיפל במחזות הללו ברובד האפל והאחורי של המשפחות האנגליות, זנות וסמים, בשנינות ובציניות האופייניים לו. ההצגה הנוכחית עובדה וקוצרה והיא עוסקת בעלילות משפחה שיורדת מנכסיה.

בעל בריבוע - תיאטרון בית צבי, רמת גן

בעל בריבוע - תיאטרון בית צבי, רמת גן

"בעל בריבוע" הקומדיה המטורפת של ריי קוני המוצגת בבית צבי ברמת גן, גורמת לקהל הצופים לשאוג מצחוק בקול ניחר, לעוויתות משונות בשרירי הפנים והגוף , לשכב על הרצפה מרוב פרכוסי צחוקים פרועים ולתור ארוך בכניסה לחדרי השירותים בהפסקה. אין מה לדבר, מלך הקומדיות הבריטי, ריי קוני , המחזאי והשחקן , שהקומדיות שלו שוברות שיאים ברמות הצחוק שאינו יודע סייגים, שוב רשם לעצמו הצלחה בדבר חשוב מאוד בימינו: בידור שנועד רק להצחיק ובקול גדול, להימלט מכל טרדות היום יום, הרכבת הממשלה והאיומים בגבולות ואפילו מכת הארבה. פשוט לשבת באולם הממוזג, ליהנות עד תום ממשחק משובח ומדיאלוג מושחז ואחר כך לצאת אל החיים שבחוץ כאילו לאחר בילוי בספא תענוגות.

בוראט - סרט

נדמה כי בז'אנר הקומדיות ההוליוודיות האמריקאיות הקלילות והטיפשיות, שעד כה התרכזו בכמיהה חזרה לחיי הקולג' ההוללים, החלה מגמה חדשה, שאצלנו, בקולנוע הישראלי, הסתיימה כבר בשנות השמונים - סרטי מתיחות. אבל כמו שהאמריקאים יודעים לעשות, גם פה התוצאה היא מעולה. בוראט הוא סרט מתיחות פארודי משובח.

מונטי פייטון: הפיתון הצוחק

פילוסופיה, אטימולוגיה, פליאונותולוגיה - בכל התחומים הללו ניתן למצוא את עקבותיה של חבורת מונטי פייטון, שההומור הפרוע וחסר המעצורים שלה שינה את פני הקומדיה

הנצפים ביותר

.