אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מרכזית ip


עלות מרכזיית IP לעומת מרכזיית TDM: האם הפער במחיר משתלם?

מרכזיות IP פועלות על האינטרנט ומספקות את כל השימושים העיקריים המוכרים מהמרכזיות הישנות כגון ניתוב שיחות, שיחות מזוהות, מענה אנושי ומענה קולי. אלא שמרכזיות IP הן בעלות יתרון נוסף, בדמות יכולת ההתממשקות שלהן עם האינטרנט. הן מאפשרות ביצוע שיחות דרך הרשת הסלולארית או דרך האינטרנט, ובכך מוזילות עלויות באופן ניכר, בעיקר בקרב חברות המבססות את שירותיהן על שיחות טלפון כלליות ובמיוחד שיחות לחו"ל.

הגנת אבטחה על רשת המבוססת על מרכזיית IP

כמו כל מערכת מבוססת IP, גם מערכות מרכזייה מביאות איתן סיכונים שלא ניתן להתעלם מהן. ביניהן, התקפות מסוג מניעת שירות, הפרת פרטיות וגניבת שירותים. הפתרונות המוצעים נגד איומי האבטחה מהווים מעגל אבטחה ראשוני לפני קבלת הגישה למידע הזמין ברשת. דבר זה מקשה על האקרים לבצע מניפולציות חדירה כלשהן.

יתרונות מרכזיית IP בהשוואה למרכזיית TDM

עיקר ייחודה של מרכזיית IP היא שירות טלפוניה המנוהל מרחוק, והמהווה התפתחות של ספקי התקשורת בהשוואה למרכזיות המיושנות. זהו שירות מבוסס תוכנה עם מתגים קטנים עד בינוניים, המספקים שירותי טלפוניה לעסקים.

מרכזיית IP ומהפכת ענן המחשוב

מרכזיית IP ומהפכת ענן המחשוב

מוקד השרות הטלפוני המסורתי שהיה קיים עד כה במרבית העסקים, מהווה פתרון שמופעל על פלטפורמות יקרות וייחודיות בעלות מרכיבי חומרה ותוכנה ייעודיים ששולבו בארגונים. היום מהווה מהפכת "מחשוב הענן" אפשרות מימוש גם בעולם הטלפוניה. חבילת שירות אירוח ענן למרכזיית IP מאפשרת גישה במהירות גבוהה לאינטרנט, ביצוע שיחות מקומיות ושיחות חוץ, דואר קולי ומגוון הרחבה של תכונות חיוג מתקדמות בחבילה אחת, במחיר סביר המאפשר לבעל העסק לקחת את השליטה על התקשורת העסקית שלו.

הנצפים ביותר

.