אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כלבים


כלב

אולי שכחתם, אך הכל התחיל ביוקנובה!

למעלה מ- 70 שנים של מצוינות ומובילות בהזנת כלבים וחתולים
           
החזון של יוקנובה היה מאז ומעולם: "לקדם את בריאותם ואיכות חייהם של כלבים וחתולים על ידי האכלתם במזונות מהאיכות הגבוהה ביותר. מזונות שיענו על צרכיהם הביולוגיים בהתאם לגילם, גודלם, רמת פעילותם וצרכיהם המיוחדים".

בהתאם לפילוסופיית ההזנה של יוקנובה, המרכיב העיקרי והראשון במזונותיה הוא חלבון מן החי בלבד, אשר יש לו את הזמינות הביולוגית הגבוהה ביותר עבור הכלב.
מזונות יוקנובה אינם מכילים חלבון מהצומח כמו גלוטן חיטה או סויה אשר זמינותם הביולוגית נמוכה יותר.

חתול בריטי קצר-שיער

היתרונות הבריאותיים של גידול כלבים וחתולים

כל אדם שאי פעם גידל חיית מחמד, יודע כמה חיבה וכיף הם יכלים להביא. אך לגידול חיות מחמד קיימים גם מספר יתרונות בריאות נפשית ופיסית חזקים. כלבים בפרט מפחיתים לחץ, חרדה, דיכאון ובדידות, מעודדים פעילות גופנית ומשחקים, ואפילו משפרים את בריאות הלב וכלי הדם. טיפול בכלב מסייע לילדים לגדול בטוחים ופעילים או לספק ידידות רבת ערך לאנשים מבוגרים. ואולי הכי חשוב, כלב מוסיף שמחה אמיתית ואהבה ללא תנאי לחיים.

שעלת כלבים: סימפטומים, טיפול וטיפול מונע

שעלת כלבים: סימפטומים, טיפול וטיפול מונע

שעלת כלבים, או בשמה הרשמי, שעלת המכלאות, היא מחלה ייחודית לכלבים (ולכן אינה עוברת אל בני אדם) התוקפת את קנה הנשימה ואת הסמפונות שלהם (הסמפונות הם הצינורות דרכם חודר האוויר דרך קני הנשימה אל הריאות והם הולכים ומתפצלים בתוך הריאות תוך כדי שהם נעשים דקים יותר ויותר).

ראיתם את הכלב שלי? / אפרת שטינלאוף - מחזה

ראיתם את הכלב שלי? / אפרת שטינלאוף - מחזה

ראיתם את הכלב שלי?", מחזה מקורי חדש, מאת ובבימוי אפרת שטינלאוף ("בתיאבון", "גפרית וצרי") עוסק ב-'איבוד' – פרידה ממישהו או משהו אליו נקשרנו, ומחדד את ערך היכולת להיפרד ולשמור איתנו את 'האובייקט', שממנו נפרדנו, בזיכרון ובדמיון. ההצגה המיועדת לילדים מגיל 5 , תוצג בבכורה חגיגית ביום שבת התאריך: 15.6.13 (שעה: 11:30 ) במוזיאון תל אביב. המחזה עוסק דרך סיפורו של בן והכלב שלו 'שלי', ב"איבוד" - בין אם זה חבר שנוסע או עובר למקום אחר, מסגרת שנפרדנו ממנה, כלב שהלך לאיבוד או כל דבר שהיה לנו ונפרדנו ממנו.

התמודדות עם כלבים הסובלים מחרדת נטישה

פעמים רבות אנו שומעים על כלבים המצויים במצב של "חרדת נטישה". נדמה כי הביטוי הפך לשגור בפי כל, והשימוש בו נעשה רווח מתמיד. במאמר הקרוב אציג את הסיבות לחרדת נטישה בקרב כלבים וכמובן את דרכי הטיפול. חרדת נטישה הינה פחד קיצוני מהישארות לבד, תחושת חרדה קיומית של ממש. זוהי מצוקה נפשית של ממש, הבאה לידי ביטוי במקרים רבים בנזקים ברחבי הבית ובנביחות בלתי פוסקות (ואלו הסימפטומים אשר בדרך כלל מביאים את בעלי הכלבים לפנות לייעוץ). כלבים, מעצם טבעם, הינם בעלי חיים החיים בלהקה. בטבע, גור כלבים לעולם לא נשאר לבדו והוא גדל בנוכחות מתמדת של חברי הלהקה.

כלבים וחתולים - עצות וטרינריות לקראת החורף

השמועה מספרת, שבחודש נובמבר החורף מתחיל. בחורף הפרעושים, הקרציות והחתולות המיוחמות יוצאים לפגרה. במקומם מגיעות צרות חורפיות שמאמר זה עשוי לעזור לכם למנוע. החורף הישראלי, כמו תופעות ישראליות רבות, לא כל כך קיים, אבל הוא שלנו ואנחנו אוהבים אותו. ובכל זאת, ליקטתי עבור בעל חית המחמד צרור עצות שימושיות וחורפיות.

טיפים לכלבים ולבעליהם לקראת יום העצמאות

ד"ר דיויד רוזנבלט, רופא וטרינר ויועץ של חברת "ביופט", יצרנית בונזו ולה קט, מעניק מספר טיפים לכלבים ולבעליהם לקראת יום העצמאות. עם ישראל חוגג את עצמאותו בזיקוקין ובמנגלין. גם כלבי ישראל חוגגים, אך כדאי לדעת שעבור כלבים רבים החג עלול להסתיים רע מאד.

לק ציפורניים – לכלבים וחתולים שיש להם הכל

גם לכלבים ולחתולים מותר להתפנק: לק ציפורניים – לכלבים וחתולים שיש להם הכל

טיפים לאילוף כלבים

כל בעל כלב יודע כמה חשוב לדואג לאילוף נכון של הכלב. האילוף הכי כדאי גם מבחינת מאמץ וגם מבחינת זמן ואפקטיביות היא לקחת את הכלב ל קורס אילוף כלבים.

אך אם אתם עדיין רוצים לבצע את מטלת אילוף הכלב בעצמכם על גור הכלבים אותו אימצתם אך לא מזמן,לפניכם כמה טיפים לאילוף גורים בשיטת ראש המשפחה. על ידי שיטת אילוף גורים זו, אנו נמחיש לגור הכלבים שאימצנו מי הוא ראש המשפחה בבית ולמי יש לציית. פעולות אלו יהוו בסיס טוב לאילוף כלבים מתקדם יותר.

הנצפים ביותר

.