אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

המערב הפרוע


המערב, האדמה החופשית ושסתום הביטחון של החברה האמריקנית

המערב, האדמה החופשית ושסתום הביטחון של החברה האמריקנית

המערב, "האדמה החופשית" ו"שסתום הביטחון" של החברה האמריקנית. מאמר מספר 11 :החברה האמריקנית בצפון- מערב. עפ"י חוזה השלום עם בריטניה מ 1783- נקבע גבולה המערבי של ארה"ב על נהר המיסיסיפי, וניפתחה הדרך להתפשטות מערבה, בשטח שבין הרי האפלצים והאלגנים ונהר המיסיסיפי. פקודת הצפון מערב מ-1787- קבעה את הדפוסים והנוהלים להתיישבות בשטחים החדשים. בפקודת הצפון מערב ניקבע שהשטח הצפוני מערבי שייך לארה"ב ולא יחולק בין המדינות הקיימות. מאמר 11 בסדרה: "אמריקה ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות": מיתוס או מציאות.

ג'אנגו ללא מעצורים / טרנטינו

ג'אנגו ללא מעצורים / טרנטינו

עוד סרט מבית היוצר של טרנטינו כשכולם יודעים לצפות מראש מה שיראו על מסך הקולנוע. זה כמו שאוכלים אוכל איטלקי טוב ויודעים מראש שסיכוי קלוש שניפול במנה. אז יש משהו תקף גם לגביי הסרט הזה. לא יכולה להגיד שהגעתי לסרט גרוע, ההפך. הסרט הוא אחת הפרודיות היותר האינטליגנטיות המוצלחות ואולי הראשונות שמעיזות לגעת דווקא בתקופה כל כך טעונה של אמריקה וזאת בדרך כל כך הומוריסטית ומשעשעת כזו. זו אחת היצירות היותר פופולאריות ונצפות של הסרטים שמוקרנים זה עתה על מסכי הקולנוע פה בישראל. לפחות כמו אותן יצירות קודמות: "כלבי אשמורת", "ספרות זולה", "להרוג את ביל" ועוד יצירות רבות אחרות ושיסלח לי טרנטינו אם שכחתי למנות גם אותן

שם מת ביל היקוק: דדווד המערב הפרוע

סדרת הטלוויזיה דדווד מציגה את המערב הפרוע ואת אחד מגיבוריו המפורסמים ביותר, ביל היקוקבריאליזם ובאמינות היסטורית, כפי שלאהוצגו מעולם. בוודאי לא בספרות העברית שגם בה הופיע ביל היקוק בספרים שהתחזו לתרגומים מאנגלית כדמות חסרת כל קשר למציאות ההיסטורית.

האמן מ. אריה וסדרות הקומיקס של הוצאת מ. מזרחי חלק ב (תולדות המערב הפרוע)

מעולם לא תארנו לעצמנו שנזכה לקרוא ספרים חדשים בהוצאת מ. מזרחי (למרות שהוא הוציא ספר חדש של זאגור, אבל לפי המגמה המסתמנת , לא נראה לנו שהוא יוציא ספרים חדשים בעתיד וחבל). מעולם גם לא חשבנו שישנם כל כך הרבה ספרים שיצאו באיטליה וכמו כן, שקיימים עוד אנשים המכורים לסדרות.

משפט וויאט ארפ - הולידיי - סיקור

קרב היריות המפורסם ביותר של המערב הפרוע ארך רק כשלושים שניות, אך הותיר שלושה גברים מתים, שלושה אחרים שנורו ושאלות שהספיקו להעסיק היסטוריונים מעל למאה תמימה. קרב היריות הוביל גם להאשמות פליליות שהוגשו כנגד שלושת האחים ארפ, (וויאט, וירג'יל ומורגן – wyatt,virgil andmorgan earp) וכנגד'דוק' הולידיי אשר, בסמוך לאו.קיי קוראל בעשרים ושישה באוקטובר, 1881, החליטו לאכוף את החוק כנגד ארבעה "בוקרים" ידועים לשמצה.

העיירה דדווד 1876

דדווד: זהב בגבעות השחורות

בעוונותיי, אני נוטה חיבה רבה לענף ההיסטורי החוקר את ההתיישבות במרחבי ספר רחבים ודלילים. המרחב האהוב עלי ביותר הוא זה של המישורים הגדולים במערב התיכון האמריקני. באחד מאזורי המערב, הבלאק הילס של דקוטה הדרומית, התקיימה לפני כמאה ושלושים שנה אחת הבהלות לזהב היותר ססגוניות ופרועות. אחרי דרישה ובדיקה, אני מנסה לשרטט כאן תמונה של עיירת חטאים תוססת, דדווד שמה, שהיוותה את מוקד הבהלה באותם זמנים. ויש גם נקודה אישית, כמובן

הנצפים ביותר

.