אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הוצאת נהר ספרים


האיש שאהב איים/ ד.ה. לורנס

האיש שאהב איים/ ד.ה. לורנס

דיויד הרברט לורנס הוא סופר ומשורר אנגלי 1885-1930. לורנס נדד רבות בעיקר ביקר באיים ובאוקיינוסים. בספריו הוא מבטא את ההשקפה שתרבות התיעוש פוגעת ביסוד האנושי שבאדם, ועל האדם להגביר את מודעות לגוף ולנטיותיו הטבעיות, ועליו להתמזג עם הטבע. כך גם באיש שאהב איים, אחת מהיצירות האחרונות של לורנס, שכתב את מאהבה של ליידי צ'טרלי, בנים ואוהבים ועוד, יצירה שזכתה לתרגום של ניצה פלד בהוצאת נהר ספרים עכשיו. בספר זה ניכר שיש לכותב היכרות מעמיקה עם הטבע, עם איים ועם החיים על איים.

מלקולם אקס / מהפכה היא כמו שריפה ביער

מלקולם אקס / מהפכה היא כמו שריפה ביער

זהו הספר הראשון בעברית על האיש המרתק, האיש שקרא למהפכה ולהכרה בשחורים כשווי ערך בארצות הברית. הספר ערוך באופן כרונולוגי, מיוני 1963 ועד מרס 1965 – ארבעה ימים לפני הרצחו, ובו מובאים טקסטים – נאומים, ראיונות וכו' – המציגים את התפתחות השקפותיו החברתיות והתרבותיות של מלקולם אקס. לסדר הכרונולוגי בספר זה חשיבות מיוחדת כיוון שמלקולם עובר תהליך ראוי לציון. לקראת סוף הספר יש מקבץ של דעותיו של מלקולם אקס על נושאים ספציפיים, ובסופו אחרית דבר של יעל לוטן, שמהווה איזשהו תהליך למה שאני עברתי בקריאת הטקסטים – מרתיעה להערצה.

רוחות מרדניות/ג'ובראן חליל ג'ובראן

רוחות מרדניות/ג'ובראן חליל ג'ובראן

הספר פותח בפתח דבר קצר ולעניין מאת ראובן מירן ומסיים בציוני דרך בחייו של ג'ובראן. הספר מכיל שלושה סיפורים קצרים, מאדאם רוז האני, זעקת הקברים וח'ליל הכפר. בכולם ג'ובראן מבקש להוקיע את צביעותו של הממסד, בעיקר את הממסד הדתי

מדריך לאנרכיסט המתחיל / זול לרמינה

מדריך לאנרכיסט המתחיל / זול לרמינה

בניסיון להגדיר אנרכיזם, פוייר (Faure) טען כי אנרכיסט הוא מי שמתכחש לסמכות (Authority) ונלחם כנגדה. האנרכיזם נוגע ביחסים שבין האדם לחברה; הוא מאמין שהשלטון חייב למות לפני שהחופש יוכל לחיות; המילה אנרכיזם באה מהמילה היוונית Anarcho שמשמעותה: ללא שולט (without a ruler), ויש לה שתי משמעויות: חיובית ושלילית. שלילית במובן של ,unruliness וחיובית במובן של unruled, מכיוון ש-rule אינו נחוץ לשימורו של חוק. במילה אנרכיזם השתמשו לראשונה במהפכה הצרפתית, כך כונו המתנגדים שישבו בצד השמאלי של הפרלמנט והתבקשו ל"יישב את האנרכיה"

אלבר לונדר / ארץ ההובנה - ספר חדש

אלבר לונדר / ארץ ההובנה - ספר חדש

ארץ ההוֹבנָה הוא על פי עדותו האירונית של המחבר עצמו, "ספר שהוא מעשה רע. [..] הדבר נאמר לי בקשר למסע הזה, באפריקה השחורה, והובאו לידיעתי עוד דברים: שאני בן תערובת, יהודי, שקרן, להטוטן, איש קטן ממש גמד, מנוול, בז למפעל ההתיישבות, כִּילַי, עלוב חיים, לעגן קטן, סוכן של עסקים מפוקפקים, מטורף, כפוי טובה, פיליטוניסט נִקלה ונחות." הספר הזה כתוב בלשון צינית, בסיגנון גרוטסקי ובכאב רב שאינו מותיר מקום לאדישות.

אני טיטובה, מכשפה שחורה / מאריז קונדה

הספר "אני טיטובה" עוסק במכשפה שחורה שהייתה מעורבת בדברים. את הספר כתבה סופרת צרפתייה שחורה - מאריז קונדה. היא חוזרת לימי סחר העבדים והעבדות. בספר הזה היא מחפשת כאישה שחורה מודרנית את עקבות גזעה האבוד. היא מחפשת לא רק את זהותה אלא גם את פשר "השחורות" כעת היא מלמדת בארה"ב ספרות אנטילית

זיכרונות מעונה מתה / ראובן מירן

סיפורים קצרצרים מתוך "זיכרונות מעונה מתה" מאת ראובן מירן מיסטר קוֹבּוֹ

זר בכפר / גיימס בולדווין

ג'יימס בולדווין הוא סופר ומסאי שחור (1924 - 1987), הנחשב לאחד מגדולי המסאים בארצות הברית במאה העשרים. "זר בכפר" הוא לקט מסות מתוך הספר "רשימותיו של בן המקום" שהתפרסם לראשונה ב 1955. המסות יצאו לאור לאחרונה בהוצאת הספרים הקטנה "נהר ספרים" שייסד ראובן מירן – סופר, מתרגם, עיתונאי ידוע. את הספר תרגמה בכישרון רעיה ג'קסון.

הנצפים ביותר

.