אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

תעסוקה


הרעת תנאים בעבודה - מותר ואסור

בין העובד למעסיק קיים הסכם עבודה שמוגן בחוזה. הסכם זה מגן על זכויות העובד, מציין את העבודה שאותה יידרש לעשות, הסביבה שבה יעבוד, התגמול בגין עבודתו ותנאי התעסוקה. חשוב לדעת שחוזה שאינו מציין את תנאים אלה אינו חוקי! כמובן שהסכם העבודה מגן גם על זכויותיו של המעסיק

עולם העבודה החדש בישראל

עולם העבודה החדש בישראל

אבולוציות ודגשים חדשים בעולם העבודה: "גִילָנוּת", "מגדריות", "אתניות", "זכויות מוגבלים", "התאגדויות מקצועיות מגוונות", "איגודי עובדים מתחרים", "עובדים מתנדבים" ו"עוסקים חסרי זכויות עובד".שוק העבודה הישראלי, כמו הגלובלי, עובר שינויים דרסטיים, שנובעים מהפיכת העולם ל"כפר גלובלי", שבו שולט הקפיטליזם הגלובלי של כלכלת השוק הניאו-ליברלית. שיעורי ההתאגדות המקצועית בעולם נמוכים, למרות שזו זכות אדם חברתית בסיסית של כל עובד. זאת, לפי הצהרת זכויות האדם של האו"ם מ-1948. בארה"ב רק כ-10% מהעובדים מאוגדים, באוסטרליה וביפן כ-17%, בשוודיה ובדנמרק כ-67% ובישראל ובקנדה – כ-30%.

האם הפסיכולוגיה הקלינית שינתה את פניה? מגמות עכשוויות בפסיכולוגיה

האם הפסיכולוגיה הקלינית שינתה את פניה? מגמות עכשוויות בפסיכולוגיה

אם בעבר הפסיכולוגיה הקלינית הייתה דיסציפלינה נוקשה ומסורתית, אז כיום, כל פסיכולוג קליני או פסיכולוגית קלינית על נקלה יוכלו להצביע על שינויים ומגמות חדשות שחדרו אל התחום הטיפולי ההרמטי שמרכיב את הטיפול הפסיכותרפי. הפסיכולוגיה הקלינית שנולדה במקור מתחום הרפואה ומטפליה היו רופאים, נטשה עם השנים את בתי החולים וביקשה לה עצמאות ואוטונומיה גם לצורך ההגדרה הטיפולית שלה וגם על מנת לבחון שילוב של גישות שלעתים הגיעו מתחומים אחרים או מקבילים.

הכוונה מקצועית-איך למצוא את המקצוע שמתאים לנו?

ההחלטה על תחום העבודה או המקצוע שבו נעסוק במהלך חיינו היא אחת ההחלטות הקשות והגורליות שאדם צריך לקבל במהלך חייו. החלטה מוטעית של הכוונה מקצועית אשר לא מתאימה לנו ושלא נעשתה מהשיקולים הנכונים תגבה בעתיד מחיר של תיסכול, אנרגיה, זמן ובעיקר הרבה כסף.

ברגע ההתלבטות לגבי עתידכם, חשוב לבצע כל צעד שתוכלו, גם אם אתם בטוחים שאתם מכירים את עצמכם. זה לא הזמן והמקום לחסוך או להתעצל

כי אפשר לשלם על זה ביוקר בהמשך.

להלן שלושה שלבים שחשוב לבצע על מנת להיות שלמים יותר עם ההחלטה:

· מבחנים פסיכוטכניים להכוונה מקצועית אשר כוללים שיחה עם פסיכולוג תעסוקתי.

הנצפים ביותר

.