אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פסיכולוג קליני


האם הפסיכולוגיה הקלינית שינתה את פניה? מגמות עכשוויות בפסיכולוגיה

האם הפסיכולוגיה הקלינית שינתה את פניה? מגמות עכשוויות בפסיכולוגיה

אם בעבר הפסיכולוגיה הקלינית הייתה דיסציפלינה נוקשה ומסורתית, אז כיום, כל פסיכולוג קליני או פסיכולוגית קלינית על נקלה יוכלו להצביע על שינויים ומגמות חדשות שחדרו אל התחום הטיפולי ההרמטי שמרכיב את הטיפול הפסיכותרפי. הפסיכולוגיה הקלינית שנולדה במקור מתחום הרפואה ומטפליה היו רופאים, נטשה עם השנים את בתי החולים וביקשה לה עצמאות ואוטונומיה גם לצורך ההגדרה הטיפולית שלה וגם על מנת לבחון שילוב של גישות שלעתים הגיעו מתחומים אחרים או מקבילים.

מומחית לבכי / תמר רבנו

מומחית לבכי / תמר רבנו

מומחית לבכי", ספרה העצמאי של המשוררת תמר רבנו, מאגד בתוכו ארבעה יסודות או מוטיבים המתפתחים ונעים עד לשיאם בציר החיים של הספר הזה. ציור העטיפה של פיני רבנו מרשים ביופיו. לא תמיד יש חיבור הרמוני בין צבעים למילים וכאן זה בולט במיוחד. הספר יצא לאור בהוצאת כרמל. יש בספר ניגון פנימי המתנגן מתוך השקט אל עוצמות של בכי. מטאפורה נהדרת לעיסוקה של רבנו כפסיכולוגית קלינית הנמצאת במצב של הקשבה ממוקדת במטופלים שלה

פסיכולוג קליני או פסיכולוגית קלינית - המדריך

חלק מהפונים לטיפול פסיכולוגי יודעים היטב כי הם מעוניינים בטיפול אצל פסיכולוגית קלינית – אשה. אחרים רוצים טיפול אצל פסיכולוג קליני – גבר דווקא. לכל מי שבחירתו ברורה לו עצתי היא לפעול על-פי נטיית הלב. מאוחר יותר, בטיפול, אפשר יהיה להבין עוד את הנטייה והבנה זו תהיה מעניינת מאוד.

אחרים לא חשים ודאות פנימית כזו. לעיתים השאלה פסיכולוג או פסיכולוגית מעוררת התלבטות הנמשכת ונמשכת ואינה מובילה למסקנה:

הנצפים ביותר

.