אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ריגול


הצצה

מצלמות נסתרות – מה חשוב לבדוק לפני הרכישה?

בין אם לבית או לעסק שלכם, מצלמות נסתרות יכולות להציע לכם את מידת הביטחון שבה אתם מעוניינים או לאפשר לכם לתעד סיטואציות שונות לצרכים שונים. הן מתבססות כיום על טכנולוגיות חדשניות, ההופכות אותן לפתרון המועדף על רבים, טכנולוגיות ההופכות אותן ליעילות ולאיכותיות.

מאטה הארי (7 באוגוסט 1876 - 15 באוקטובר 1917)

חייה ומותה של מאטה הארי

האם ב-7.8.1876, יום לידתה של מרגרטה זלה הידועה בכינוייה מאטה הארי, יצאה בת קול ודנה אותה למיתה, גזר דין שיתבצע ארבעים ואחת שנים לאחר מכן? דומה שכל אירועי חייה של הדמות הטרגית משתלבים זה בזה כדי להוביל אל הסוף המר, ב-15.10.1917, מול כיתת היורים

יום החופש של מרדכי וענונו

הגעתי למפגן הזדהות עם מרדכי וענונו מרוגש. עמדתי לצידם של אנרכיסטים נגד הגדר, יוצרים ואנשי רוח, חלק מאנשי הקשת הדמוקרטית המזרחית, אנשי הוועד נגד הפצת הנשק הגרעיני, הכימי והביולוגי במזרח התיכון, מזדהים נוספים רבים מרחבי העולם, עשרות עיתונאים, צליל ענוג של חצוצרה יחידה, ושירה שקטה של Peace, סאלאם תוך חלוקת פרחים צבעוניים לקהל.

פרשת ציצרו – הצלחה מדהימה, או הונאה מבריקה?

פרשת ציצרו – הצלחה מדהימה, או הונאה מבריקה?

פרשת "ציצרו" היא אחת מפרשיות הריגול המדהימות במלחמת העולם השנייה. היא התנהלה ללא שפיכות דמים, ללא מאבקים פיזיים, ותוך סיכון בנפש לאדם בודד. ונעבור לפרטי הפרשה, כפי שתוארו בספרו של אחד משני המשתתפים העיקריים בה, נספח בשגרירות גרמניה הנאצית באנקרה, בירת טורקיה, בשם קרל לודביג מויציש. הספר נקרא "פרשת ציצרו", והוא יצא לאור בעברית בשנת 1951, כאשר בשנת 1950 יצא לאור הספר המקורי. מויציש היה נספח בשגרירות גרמניה בטורקיה, כאשר השגריר היה פרנץ פון פאפן, שהיה הקנצלר בגרמניה זמן קצר לפני עלייתו של היטלר, והיה בין היוזמים לתת להיטלר את משרת הקנצלר, שהעלתה את הנאצים לשלטון.

חברים מוחלטים / ג'ון לה קארה

חברים מוחלטים / ג'ון לה קארה

חברים מוחלטים / ג'ון לה קארה. לפני יותר משלושים שנה התפרסם הספר "המרגל שחזר מן הכפור", לכאורה ספר ריגול אלא שהוא שינה את פני ספרות המתח והיה חווית קריאה מהממת למדי. ברור היה שהסופר יודע משהו אמיתי על הנעשה מאחורי הקלעים של עולם הריגול. הספר היה אנטי תזה לג'ימס בונד. לא גבר מצוחצח אלא איש אפרורי, לא גיבור גדול. הימים היו הרבה לפני נפילת חומת ברלין. הרע המוחלט היה מוכר והוא שכן מעבר לחומה במזרח ברלין. הספר היה סוג חדש של כתיבה על מלחמת מוחות.

הפצצה הגרעינית האיסלמית / גילה גת–טילמן

אחד הספרים הבודדים בז'אנר הזה הוא ספר עם השם המוזר "עסקי לחימה מוסלמית באוניברסיטה: כולל הפצצה הגרעינית האיסלמית". ספר שהפרשה המתוארת בתוכו היא מוזרה עוד יותר מהשם והיא מביאה תיאור אמיתי (עד כמה שניתן לברר) של סיפורה של דוקטורנטית ישראלית שהסתבכה בשנות השבעים בפרשת ריגול וניסיון להעביר ידע גרעיני לגורמים איסלמיים בלונדון.

הנצפים ביותר

.