אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

דבש


מזון מלכות, פרופוליס ופולן

הדבש הוא מוצר המכוורת המפורסם ביותר, אך אינו היחיד. הדבורים מספקות מוצרי מכוורת נוספים, המתחלקים בין מוצרים שהדבורים אוספות ומלקטות בטבע (פרופוליס ופולן – אבקת פרחים) וכאלו שהן מייצרות בתוך הכוורת (מזון מלכות, דונג וארס דבורים). למזונות אלו, ובמיוחד למזון מלכות, פרופוליס ופולן, ערך תזונתי ותרומה בריאותית גבוהים ביותר.

שמשון קוטל את האריה - גוסטב דורה

מה מתוק מדבש ומה עז מארי

התוהו ובוהו שלפני הבריאה מדומה במקרא לים סוער וגועש, ואף לשוכניו חדי השיניים, התנינים הגדולים. כדימויים אחרים לכוחות ההרס השטניים משמשים מאורות אריה טורף במעבה יער על יושביהן האימתניים (נחום ב:יג) כמו גם קיני נחשים ופתנים בנקיקים ובמחילות על דריהם המסוכנים (ישעיהו יא:ח). התוהו ובוהו מגולם על ידי חייה יצרית ופרועה שהבורא ביתק את גופהּ, בתרו ורוצצו.

דבש אריות סיפור שמשון / דויד גרוסמן.

דבש אריות סיפור שמשון / דויד גרוסמן

הוצאת ידיעות אחרונות הצטרפה למפעל בינלאומי בהוצאת ספרים שהנושא המשותף שלהם יעסוק במיתוסים שונים. סופרים מפורסמים התבקשו לכתוב על דמות מיתית המדברת אליהם ולנתח אותה מחדש. אצלנו נבחר לכתוב דויד גרוסמן והוא בחר להתעסק במיתוס של שמשון הגיבור, אותו הוא מנתח ומפרש שלא כדרך המקרא, אלא כדרך סופר מודרני המנסה לרדת לשורשי נפשו. צריך לזכור רק ששמשון הוא גיבורה של האופרה שמשון ודלילה, אופרה רומנטית ולא ממש מיתית אך ישנו ספר אחד, נשכח כמעט, זה של זאב ז'בוטינסקי, הרומן "שמשון" שמשון של הכוח

הנצפים ביותר

.