אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פאלון גונג


דיויד קילגור מחבר דוח קציר דמים ובלפור חקק בעצרת בבית הסופר בפברואר 2008

הסינים עכשיו חוסמים גם את המחשבה

אני מלווה זה כמה שנים את המאבק נגד הפשעים של המשטר בסין כנגד מתנגדי המשטר וכנגד מתרגלי הפאלון גונג, והגיעה השעה לגייס תגובה ציבורית נרחבת כנגד המשטר בסין. עוצמתה הכלכלית של סין גורמת להתבטלות של המערב בפניה, ולא ברור איך יקום הכוח שיבלום את הכוחנות של המשטר בסין. עכשיו מתברר שהמשטר החדש בסין חוסם גם את גוגל על שירותי המידע שלו: גוגל- חיפוש וגוגל- מפות, שירותי דואר ואחסון של מידע.

להחרים את אולימפיאדת בייגין!

קריאה מוסרית לשר התרבות והספורט: אל תשלח ספורטאים ישראלים למקום שבו יד אחת בונה מגרשי ספורט והיד האחרת בונה מחנות ריכוז לקצירת אברים. בצער אני קובע בפתח מאמרי, שהאוויר באולימפיאדת בייג'ין יהיה באמת מזוהם. מתברר לאחרונה שמה שמעסיק את הוועד האולימפי הבינלאומי הוא אם האוויר בבייג'ין נקי דיו כדי לאפשר את קיום משחקי הספורט שם. קראתי בעיתון שיו"ר הוועד האולימפי התבטא ש"אם איכות האוויר בבייגי'ן לא תשתפר עד פתיחת המשחקים, עלינו לשקול אפשרות לדחות כמה תחרויות ליום אחר, אם זיהום האוויר יחייב זאת" (הארץ, 23.11.2007). ראשי הוועד האולימפי לוקים בקוצר ראות. האוויר העכור בבייג'ין אינו עקב פיח, אלא עקב קציר דמים שמתקיים בביג'ין, תוך שתיקה של העולם החופשי.

פאלון גונג - אמת, חמלה, סובלנות

אמת, חמלה, סובלנות – היא שמה של תערוכת ציורים המוצגת כעת בבית סוקולוב בתל אביב. בתערוכה מוצגים 22 ציורי שמן על בד ומשי, פרי מכחולם של ציירים שארבעה מהם נרדפו ועונו בידי השלטונות הסיניים בשל השתייכותם לכת עממית שחסידיה הם אנשי ה"פאלון גונג",- גלגל החוק של החוק הגדול" בתרגום מסינית.

הנצפים ביותר