אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בחירות 2013


השבת בונה את הבית יהודי (בשלח עג)

דומני כי טוב יעשו הפוליטיקאים מן הזן הישן אם יתבוננו בתוצאות הבחירות מתוך הנחת יסוד שהן מהוות מסר אישי מהבוחר אליהם. התבוננות כזאת תגלה להם שאנחנו רוצים תנועה במרץ אל עבר בית יהודי שיש לו גם עתיד.רובם ככולם מסכימים כי הבחירות שנערכו השבוע הניבו כמה הפתעות; בבית הנבחרים החדש ישבו זו לצד זו מפלגות שנצטמקו להפליא בצד מפלגות שתפחו קשות, ולצידן כאלה שאך זה נולדו וכבר יש להן מימדים מרשימים שנראה כי יש להתחשב בהם.

גיבוש דיעה בעידן של תקשורת רב ערוצית ורשתות חברתיות

הבחירות לכנסת ה - 19 יתקימו ביום שלישי ה - 22 בינואר 2013. עד יום ההצבעה עצמו תהיה זו מערכת בחירות אינטנסיבית אשר תקבל ביטוי נרחב בשיח הציבורי. במהלך זמן זה אנו האזרחים צריכים לעבור דרך שבחובה טמון מידע רב והסחות דעת, על מנת לבחור את המפלגה המתאימה לדעתנו ביותר, עבור השאיפות, הרצונות וההשקפות שלנו. אז איך יודעים מה נכון לי ? איזה מידע שמתפרסם הוא אמיתי ? עד כמה אפשר לסמוך על ההבטחות של ראשי המפלגות ?

תגובה לשלי יחימוביץ בנוגע לנושא המדיני

בשמאל מיהרו לתקוף את שלי יחימוביץ על דבריה בראיון ל- Y-NET בנוגע להתנחלויות. השמאל, וראש החץ שלו בנוגע להתנחלויות היא תנועת שלום עכשיו מנהל מלחמת חורמה במתנחלים. למרות התנגדותי להתנחלויות ולמספר תופעות מאוד שליליות של השוליים הסהרוריים שלהם, ותמיכתי בפיתרון של 2 מדינות, אני מתנגדת לקו של שלום עכשיו. במקום לשים את הדגש על המאבק למען 2 מדינות, שלום עכשיו הפכה את נושא ההתנחלויות לעיקר והיא מנהלת מאבק עיקש נגדן.

הזדמנות מנוצלת, הזדמנות מפוספת. תיאודור גאלה. 1605

האידיאולוגיה בשירות האופורטוניזם

ערב יום הבוחר: רשימה על האידיאולוגיה בשירות האופורטוניזם: בעקבות האירועים והמהלכים השונים אשר היינו עדים להם בפוליטיקה הישראלית בשבועות האחרונים (וגם בכלל בשנים האחרונות) כדאי אולי לעיין מעט על התופעה הנפוצה ביותר בימינו, היא תופעת האופורטוניזם. בכל מקום, בכל שדרות החיים אנו יכולים להבחין בהם ניצבים בדרכנו. קבוצה של אופורטוניסטים אשר מנצלים כל מצב, כל אווירה מזדמנת, כל אפשרות להעצים את עצמם ואת מטרתם האגוצנטרית – השגת כוח ושליטה. האופורטוניזם אינו 'המצאה' של דורנו בלבד.

קללת דרעי / מרדכי גילת

נבל ברשות התורה

הרמב"ן היה הראשון לקבוע את הצירוף "נבל ברשות התורה" ואחריו הלכו רבנים רבים כשנזקקו לאותה שאלה של ההתנהגות האנושית ,במקום שבו צו המצפון צריך להכריע ולא חוק קיים. כאשר רצו חכמינו להעצים את ערך האמת של טענתם הם נזקקו לאסון הלאומי של חורבן ירושלים (בית ראשון ושני) כהוכחה מסייעת. במסכת בבא מציעא (פ' ב' דף ל' עמ' ב') אומר ר' יוחנן : "לא חרבה ירושלים אלא על שדנו בה דין תורה ולא עבדו לפנים משורת הדין" פסיקה לפנים משורת הדין יכולה גם להיות עילה להחמרה ולא תמיד להקלה כפי שמקובל להשתמש בפסוק זה.

הנצפים ביותר

.