אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חנוך לוין


צילום: מירב גולן

פולמוס תיאולוגי בתיאטרון הישראלי: חנוך לוין ורינה ירושלמי (חלק ב)

חלק שני (ואחרון) מתוך מאמרה של ד"ר דליה כהן-קנוהל העוסק בהיבט התיאולוגי בתיאטרון הישראלי ובעיקר במחזותיו של חנוך לוין

צילום: מירב גולן

פולמוס תיאולוגי בתיאטרון הישראלי: חנוך לוין ורינה ירושלמי (חלק א)

חלק ראשון (מתוך שניים) ממאמרה של ד"ר דליה כהן-קנוהל העוסק בהיבט התיאולוגי בתיאטרון הישראלי ובעיקר במחזותיו של חנוך לוין

יעקובי וליידנטל - חנוך לוין  – תיאטרון הספרייה

יעקובי וליידנטל - חנוך לוין – תיאטרון הספרייה

ביקורת: "יעקובי וליידנטל" – תיאטרון הספרייה – הקלאסיקה של חנוך לוין בהפקת מופת רבת עוצמה ורגש. "יעקובי וליידנטל" נחשב לאחד מהמחזות המשובחים ביותר של חנוך לוין. יונתן אסתרקין ביים הפקה רבת עוצמה ומרגשת בתיאטרון הספרייה ברמת גן ובזכות השחקנים המוכשרים, חווה הקהל ביצירת מופת תיאטרלית. המחזה ערוך במתכונת של קברט שכולל פזמונים וטקסט, רובם מכוונים בעצם אל קהל הצופים ורק חלקם מהווה דיאלוג בין השחקנים.

מלאכת החיים / חנוך לוין

מלאכת החיים / חנוך לוין בתיאטרון בית ליסין

חנוך לוין הוא מקרה מאוד מעניין בתיאטרון הישראלי. הוא התחיל ככותב קברטים סאטיריים בשנת 1967 כמו "את אני והמלחמה הבאה" או "מלכת האמבטיה" בהם הצליח לעצבן להרגיז ולחולל הפגנות נגד. גם המבקרים יצאו נגד חריפותו. המחזה מלאכת החיים הועלה כמה פעמים. לראשונה בהבימה עם נסים עזיקרי ז"ל, ליא קניג, ושמעון לב ארי ז"ל (שנפטר בימים אלו). אחר כך הועלתה עם יוסי בנאי ותיקי דיין בית ליסין וכעת הוא חוזר למחזור נוסף. טוב עושים התיאטרונים המחזירים מחזות כאלה לבמה.

מטעם 19 - חנוך לוין

לציון עשר שנים למותו של חנוך לוין הוציא כתב העת מטעם גיליון המוקדש כולו לחנוך לוין. לא מאמרים או ניתוחים אלא אוסף מכתביו שלא ראו אור, או שהתפרסמו הרבה לפני שהיה למפורסם. שירים, סיפורים וסצנות שלא נכנסו למחזות בסופו של דבר. לפני כל קבוצה,המחולקת לפי שנות הכתיבה, מוסיף לאור מאמרון המסביר ומייחס את היצירה לתקופה.יצחק לאור עורך הגיליון מעלה מחדש בדברי פתיחה קצרים את השאלה שהוא קורא לה חידת חנוך לוין. השאלה איך זה שצעיר שבתחילת דרכו התפרסם דווקא בגנות ואיבה ציבורית רחבה בוודאי של הימין אך גם של חלק מהשמאל בשל אותם שלושה ערבי קברט סטירי שכתב.

הרטיטי את לבי / חנוך לוין - תיאטרון הקאמרי

בכל פעם, אם ימצאו ויועלו עוד מחזות מן העיזבון של חנוך לוין תעלנה מיד שתי שאלות מרכזיות. האחת שייתכן שהיא פרטית יותר משלי, האם המחזה עומד בפני עצמו, או שצריך לייחס אותו מיד לכלל יצירתו של חנוך לוין. איך לנתח את המחזה הזה בהתייחס למחזותיו האחרים. סוג של מחשבה של מבקרים וחוקרי ספרות-תיאטרון. אני חייב להתוודות שגם אני במודע או לא ניסיתי לעשות את הניתוח הזה בתוכי רגע אחרי ההצגה.

חנוך לוין: היושבים בחושך / זהבה כספי

עולמו הדרמטי של חנוך לוין: סובייקט, מחבר, צופים

מאת זהבה כספילזכר בעלי, ידיד נפשי,אריה כספי ז"לפתח דבר

היושבים

הנצפים ביותר

.