אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מכוניות


רכב היברידי - מומלץ או לא?

רכב היברידי - מומלץ או לא?

בתקופה שבה יוקר המחייה הולך וצומח כל הזמן, מחירי הדלק מתעדכנים חדשות לבקרים ובדרך כלל כלפי מעלה, מציאת פתרונות אלטרנטיביים שיוכלו להעניק לנו את אותה מידה של נוחות בפחות כסף הפכה להיות פעולה מרכזית בעלת משקל רב. למרבה המזל, היצרנים השונים מודעים למגבלותיו של הצרכן וכמענה על כך מספקים מגוון של פתרונות שונים שבהחלט מסייעים להקטין את היקף ההוצאות. בכל מה שנוגע לפתרונות התחבורה שלנו, עלויות השימוש הן לא הפרמטר היחיד שחשוב ויש להתייחס אל

מה נהג צעיר צריך לדעת על ביטוח רכב?

מה נהג צעיר צריך לדעת על ביטוח רכב?

נהג צעיר הנמצא בתחילת דרכו המוטורית צריך להכיר מספר נושאים חשובים אשר יקבעו את אופן השימוש שלו ברכב. ראשית, על נהג צעיר להבין את המשמעות של ביטוח לרכב: כל מי שמחזיק או נוהג בכלי רכב מנועי בתחומי מדינת ישראל חייב על פי חוק לשאת עימו תעודת ביטוח. תעודה זו מוצגת לכל בעל סמכות על פי דרישה והיא מציינת את תוקף הביטוח, הגבלותיו, תנאי הפוליסה ואישור חברת הביטוח. נהיגה ללא תעודת ביטוח חובה בתוקף היא עבירה פלילית ונהג צעיר חייב לזכור זאת היטב.

רכבים חשמליים – היבטים שונים

רכבים חשמליים – היבטים שונים

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה ההולכת וגוברת של רכבים חשמליים מסוגים שונים ברחובות וכבישי הערים. אלו בעיקר כלים קלים, המיועדים לרוכב אחד או שניים, כגון אופניים חשמליות, קורקינטים חשמליים, וקלנועיות מסוגים שונים. הכלים שקטים, קלים לתפעול, אינם זקוקים לרישיון (בחלק מהסוגים), אינם תופסים מקום בכביש או בחנייה, ונושאים משא בכמות סבירה עבור הנוסע. גם המחיר של התפעול הינו זול, הרבה יותר מאשר דלק.

ענתיקה - תערוכת ציורי רכבים עתיקים

ענתיקה - תערוכת ציורי רכבים עתיקים של האמן אריה זלטין

אריה זלטין , דור שביעי בירושלים ובעל חב' לשמאות , העביר את רוב ילדותו במוסך של אביו " מוסך צבי" שהיה ממוקם בלב מאה שערים ולמד להכיר היטב מקרוב ומרחוק את כל סוגי הרכבים העתיקים ולהנציחם בעת הזו בציורים המוצגים בתערוכה. אריה מקדיש את רוב זמנו לעיסוקו כשמאי בנושא רכב, אלמנטרי, אומנות, תכשיטים ואולם, עם רדת החשיכה מהרגע שאריה עובר את סף הסטודיו שלו, הוא עובר מהפך אישי, הופך לרומנטיקן - נוסטלגי ללא תקנה וחוזר בזמן , למאות ה - 14-15 והופך לצייר רנסאנס המצייר בצבעי טמפרה ושמן בשיטות העתיקות המקוריות שלהן (אבקות התואמות לתקופה הישנה).

אתה, המכונית וכל השאר...

אתה, המכונית וכל השאר...

דברים שאינם כתובים בספר החוקים. הדברים להלן אינם מיועדים להעביר אותך את מבחני הנהיגה, אבל, הם בהחלט מיועדים להעביר אותך ממקום למקום בבטחה ובהנאה. הם נועדו לנהגים ותיקים, כמו, לנהגים צעירים. הם גם נועדו לנהגים, שיודעים כבר הכול. כמו, שכל התורה על רגל אחת היא, "ואהבת לרעך כמוך", כך גם, כל תורת הנהיגה, על רגל אחת, היא, לעולם, אל תהיה מופתע. (כלל חשוב גם בחיי יומיום). אל תהיה מופתע ממכונית שפתאום מופיעה לצידך, כאילו, משום מקום.

קו ייצור 1913

הנרי פורד: יחסו לחברה – ניגודים והפכים

הנרי פורד היה אחד האישים הבולטים ביותר בהשפעתם על התחבורה ועל החברה בתחילת המאה העשרים, והשפעתו ניכרת עד ימינו. יחסו של פורד לחברה הציג מערכת מורכבת ומשולבת של ניגודים והפכים - שילוב של התנשאות ועממיות כלפי לקוחותיו, או ישועה והשפלה כלפי עובדיו. עמדת מנהיגותו של הנרי פורד הוליכה אותו בדרך לגיהינום כשהיא רצופה בכוונות טובות, או אולי בדרך לגן עדן כשהיא מלווה ברשע. הנרי פורד נולד ב - 30.6.1863 במדינת מישיגן שבארצות הברית. את משיכתו למכונאות החל לפתח בחוות הוריו, שם טיפל במנועי קיטור ובציוד מכני.

צעצוע של תחבורה

משחק בצעצועים הוא צורך ביולוגי מולד המשותף לבעלי חיים, לתינוקות ולבני אדם בוגרים. כלי תחבורה אינם משרתים רק צרכים שימושיים ותכליתיים, הם גם סוג של צעצועים המשרת צרכים שכליים ורגשיים.

שיתוף מכוניות: שיקולי סביבה מול שיקולי פרט וחברה

מדיניות תחבורה מחייבת בין השאר קביעת סדרי עדיפויות בין שיקולי איכות הסביבה לשיקולים פרטיים וחברתיים מנוגדים.

מתנגדי המכוניות: שנאת מכוניות כסדר יום

רכיבות המוניות בעירום הפכו בשנים האחרונות למפגנים מסורתיים בערים מפורסמות בעולם

מכונית פרקטלית

הפרקטל הוא צורה טבעית נפוצה בטבע. כך למשל במבנה עורקיו של עלה, כלי הדם בגוף, צורת קו חוף, צורת כפור או פתית שלג, בכולם ניתן לרדת לפרטים הקטנים ולהרגיש כאילו אנו מתבוננים עדיין בתמונה השלמה

מכונית כסמל מעמד

כלי רכב הם מוצר שימושי חשוב להנעת אנשים, אך ברבים מכלי הרכב קיימים מרכיבי מותרות משמעותיים של סמליות ותפנוקים החורגים מהערך השימושי. מאפייני המותרות כוללים יתרונות שימושיים, מאפיינים אסתטיים, מאפיינים סמליים, אביזרים מיוחדים, או עזרי נוחות. בין היתרונות השימושיים ניתן לכלול מנוע חזק, הגה כוח, כושר נשיאה גבוה, יכולת לנוע בשטחים קשים או כננת חילוץ. בין היתרונות האסתטיים ניתן למנות עיצוב מיוחד, בוהק, רמת גימור גבוהה, פנלים מעץ טבעי, או מפלטי ניקל.

הנה באות המכוניות החשמליות

לרגל חציית קו ה-60 דולר לחבית נפט הנה סקירה על האופציה שלא נוסתה מספיק, ובראש ובראשונה בידי ישראל, הזקוקה לאנרגיה חלופית לנפט: האופציה של המכונית החשמלית. בשנים האחרונות הולכת ומתבררת עובדה שהייתה ידועה זה שנים רבות אך לא הופנמה כמעט כלל: כמות הנפט בעולם סופית ומתכלה ותיעלם לחלוטין בעוד כמה עשרות שנים.

הנצפים ביותר

.