אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פיננסים


הקמת עסק עצמאי - חלומות לחוד ומציאות לחוד?

עצות למי ששוקלים שינוי בקריירה איך לעשות זאת בדרך אחראית מתוך "מדריך מפה להתחלות חדשות"* (מאת: סמדר כהן)

על הקשר בין שיעור הריבית ונטילת הלוואות, והשפעתו על המשק

על הקשר בין שיעור הריבית ונטילת הלוואות, והשפעתו על המשק

ריבית היא נגזרת של כסף שמהווה אלמנט משפיע מאד על כמות הכסף. בטווח הארוך ובהיווצרותו של פער גדול מדי היא יכולה להשפיע גם על ערך הכסף - מצב זה נקרא אינפלציה. גם בתוך הקריטריון של ריבית ישנם פרמטרים שונים שמשפיעים כל אחד בדרכו וגם כאן הפערים יכולים לעשות את כל ההבדל. בואו נקח לדוגמא את המשכנתאות. נכון להיום, הריבית על משכנתא - הלוואה שנקלחת לטובת רכישת דירה, היא מהנמוכות שידענו. מי שרצה לקחת משכנתא, חשב על כך בזמן האחרון ויש ברשותו מעט כסף להשקעה עכשיו היא בהחלט הזדמנות נהדרת לעשות זאת.

הימים הסוערים בשווקי אירופה וארצות הברית

הציפיות הגדולות, האכזבה הכפולה, הטלטלה בשווקים והאופטימיות הזהירה. אורי שפאן על הימים הסוערים בשווקי אירופה וארה"ב. מדי שנה בחודש אוגוסט נפרדים עשרות מיליוני תושבי מערב ומרכז אירופה ממקומות עבודתם לטובת מסורת נעימה: חופשת הקיץ הגדולה. אבל קיץ 2012 פוגש את היבשת כשהיא נאבקת על עתידה הכלכלי.

פאונדרס מסביר מדוע השקעות נדל"ן בארה"ב כדאיות?

השקעה בנדל"ן בארה"ב נתפסת כהשקעה בטוחה יחסית מאחר ומדובר בשוק מתון שאינו סובל מתנודתיות יתר. זאת לעומת אפיקי השקעה אחרים, מניות למשל, המתאפיינים בעליות וירידות חדות ופתאומיות, וכוללים מרכיב סיכון גבוה בהרבה. גם יחסית לנדל"ן במדינות אחרות בעולם, הנדל"ן בארה"ב נחשב בטוח וסולידי יותר, בין היתר כי מדובר במדינה מערבית, מפותחת ומוכרת היטב, ובשוק ותיק בעל צמיחה הדרגתית ומבוקרת, בו המגמות ניתנות במידה רבה לחיזוי ע"י מומחים.

הנצפים ביותר

.