אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קרל פופר


מתודה מדעית מהי?

Bתחיל בשאלה: "מהו מדע"? המדען המודרני הראשון בעולם היה כנראה גליליאו גליליאי.כאן מובא ציטוט מ"ויקיפדיה" בערך המדבר עליו: "גלילאו, יחד עם מדענים בני דורו, הניח את היסודות למדע המודרני בתרבות המערב, אשר מבוסס על ניסויים ותצפיות ובניית תאוריות המסבירות תופעות נצפות". הבה ונבהיר לפי דברים אלו את הנקודות שעליהן מושתת המדע המודרני: ניסויים תצפיות בניית תיאוריות המסבירות את העובדות הנצפות.

אטום - הפסיכולוגיה הקוגנטיבית של התגלית המדעית

הפסיכולוגיה הקוגנטיבית של התגלית המדעית

ידע מדעי אפשר לאנושות ליהנות מפרות הקידמה בכל התחומים, בחקלאות, ברפואה, בתחבורה, בתקשורת ובמוצרי צריכה. באמצעות המדע, הצלחנו לא רק להגשים מטרות פרקטיות, אלא גם להרחיב את הידע שלנו על הסביבה המיידית שלנו ועל הסביבה הרחוקה יותר – מערכת השמש והיקום. הצלחנו גם לחדור מבעד לשכבות החומר ולגלות את האטום וחלקיקיו. מאחורי כל התגליות הללו עומדים המדענים, מדענים המיישמים את חוקי החשיבה המורכבים ביותר, אך גם היעילים ביותר, שהאדם גילה לפתרון של בעיות ולניסוחן של תיאוריות שנועדו לספק הסבר היוריסטי על המציאות

מטוסים מלחמת העולם השניה

תפיסת המודיעין של ר.ו. ג'ונס בראי הפילוסופיה הביקורתית של קרל פופר

ר. ו. ג'ונס (R.V. Jones) הצטרף למודיעין של חיל האוויר הבריטי במלחמת העולם השנייה. במסגרת תפקידו זה, עסק במגוון האיומים הגרמניים על ברטניה, מפציצים שהונחו על ידי קרניים אלקטרו-מגנטיות, פצצות ללא טייס (V-1) וטילי קרקע-קרקע (V-2).

הנצפים ביותר

.