אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מסוף סופה חזר הבוקר לפעילות סדירה כמעבר ראשי לתוצרת חקלאית לרצועת עזה


תאריך פרסום קודם: 
23/12/2007
מחבר: 
אופיר אבסלנדר

מסוף סופה חזר הבוקר לפעילות סדירה כמעבר ראשי לתוצרת חקלאית לרצועת עזה

על פי תחזית ארגון מגדלי הפירות פוטנציאל קליטת הפירות של רצועת עזה בשנת 2008 הוא 80 אלף טון

מסוף סופה חזר הבוקר לפעילות סדירה כמעבר ראשי לתוצרת חקלאית לרצועת עזה. הבוקר עברו דרך המסוף 15 משאיות שנשאו פירות, הדרים ובננות לרצועת עזה ובנוסף לכך עברו דרכו עגלים ועזרה הומניטרית לתושבי הרצועה.

מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות, אילן אשל, מסר שפוטנציאל קליטת הפירות של רצועת עזה בשנת 2008 הוא כ-80 אלף טון של פירות, הדרים, מלונים ואבטיחים. זאת לעומת 40 אלף טון בלבד שעברו בשנה המסתיימת כעת בשל הסגירות החוזרות ונשנות של המעבר. הוא הביע תקווה שפעילות המסוף תמשך כסדרה וניתן יהיה לממש את פוטנציאל העברת התוצרת ואף לעבור אותו.

אשל ציין שלהעברת התוצרת החקלאית לרצועת עזה חשיבות רבה לויסות השוק הישראלי והיא מאפשרת למגדלים למכור את כל תוצרתם. בנוסף לכך יש בכך סיוע הומניטרי לתושבי הרצועה והקלה על המחסור במזון. הוא קרא לכל הצדדים לשמור על העברת המזון מחוץ למסגרת הסכסוך כדי לא לגרום לפגיעה מיותרת באוכלוסיה.

מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות הודה לכל הגורמים שסייעו בפתיחת המסוף ובראשם שר החקלאות, שלום שמחון, סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, מנכ"ל משרד החקלאות, יעל שאלתיאלי, יועץ שר הביטחון, איתן ברושי ואנשי מתאם הפעולות בשטחים ומנהלת המעברים.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אופיר אבסלנדר

.