אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כאלף חמש מאות חברים, בנים ואורחים באירוע הצדעה לחקלאות לדורותיה כחלק מחגיגות ה- 70 שנה לקיבוץ עין השופט


תאריך פרסום קודם: 
07/10/2007
מחבר: 
יעל שביט

כאלף חמש מאות חברים בנים ואורחים באירוע הצדעה לחקלאות לדורותיה כחלק מחגיגות ה- 70 שנה לקיבוץ עין השופט

איציק שפרן :"באנו כדי להצדיע לערך החקלאות ,לחקלאים ולאלו שבמו ידיהם הפריחו את שממת רמת-מנשה, נטעו, זרעו וסיקלו במשך 70 שנה"

כ- אלף חמש מאות חברים, בנים ואורחים השתתפו באירוע הצדעה לחקלאות לדורותיה ,במסגרת חגיגות ה – 70 לקיבוץ עין השופט.

בפתיחת האירוע המרכזי בו התקיים מופע ענק, בהשתתפות חנן ארז- יו"ר מועצה אזורית מגידו ומזכיר הקיבוץ יניב שגיא שברכו את הבאים.

באירוע הוצגו סרטים ישנים, שהציגו את ענפי חקלאות מהשנים הראשונות להקמת קיבוץ עין השופט ומענפי החקלאות כיום

כמו כן נערך מופע של פזמונים ומערכונים מהווי החקלאים והחקלאות בקיבוץ עין השופט , אותם ערכו ובהם הופיעו הרכבים מקומיים מכל הגילאים.

בכנס הוענקה תעודת "החקלאי המצטיין" לדני דקל, חקלאי וותיק זה 47 שנים בענף האבוקדו . בקיבוץ אף נטע מטע של שמו "גן דני" אותו הוא מטפח. בעבר היה גם נוקד, פרדסן ואיש אדמה אמיתי!

אירועי ההצדעה לחקלאות נפרשו לאורך יום שלם ,במסגרתם התקיים "כנס מחזורים" של בני הקבוץ, אליו הגיעו בנים מהקיבוץ וכאלו שעזבו עם משפחותיהם כולל בנים שהגיעו במיוחד מחו"ל. עוד התקיים "מדרחוב חקלאי" בכל חצר המשק ,בו הוצגו ענפי החקלאות השונים – לול, בקר לבשר ואפילו חקלאות עתידית.

בנוסף נערך מיצג על "ענפי החקלאות שהיו ואינם..." שהעלה זיכרונות משנותיו הראשונות של הקבוץ, ומענפים כמו ענף הדבש שכבר לא קיים בקיבוץ.

בביתן המוקדש ל"חקלאות העתיד במרחב הביוספרי שברמת מנשה" יכלו הבאים לקבל הסבר על הנושא עליו הוכרז באחרונה כפרוייקט אזורי רחב.

איציק שפרן ,בן למייסדי הקיבוץ , שהנחה את האירוע אמר :"הורינו, המייסדים וחברי ההשלמות שהצטרפו בשנותיו הראשונות של הקבוץ, עיבדו את האדמה, נטעו עצים וגידלו בע"ח באזור שלנו אשר תמיד הצטיין ביבול האבן משדותיו. ככל שסיקלו יותר, עלו האבנים וצצו עד שהגב נשבר והזיעה ניגרה כמים אבל אחרי הכול התלם נפתח ופה ושם גם נקצר איזה גרעין בקומביין של מישה, עוד לפני שהחלה "עונת הקבלנים..." באנו הנה היום, כדי להצדיע לערך החקלאות ,לחקלאים ולאלו שבמו ידיהם הפריחו את שממת רמת-מנשה, נטעו, זרעו וסיקלו במשך 70 שנה. , בוודאי תסכימו איתי שאין,אין יפה מסביבתנו הכפרית, החקלאית והירוקה.

צילום:  בתיה רזניק

עונות השנה, מועדי הקציר, הביכורים ואסיף היבולים הם המוטיב התרבותי אותו אנחנו חוגגים ובלעדי ענפי החקלאות המקיימים את המחזוריות הזו מדי שנה, היינו הופכים ל"אזור תעשייה", מצליח ככל שיהיה חסר את הנשמה, את החיבור לאדמה, לטבע, למזג האוויר ולסביבה. חקלאות היא ערך ודרך חיים"

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.