אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טרי בריא חנכה מפעל בהודו לחיתוך פירות טריים


תאריך פרסום קודם: 
24/07/2007
מחבר: 
רוני חסיד

"טרי בריא" חנכה מפעל בהודו לחיתוך פירות טריים

המפעל החל ביצוא לאירופה ויפתח שווקים חדשים במדינות המפרץ ויפן

"טרי בריא", יצרנית מוצרי פירות טריים חתוכים, חנכה מפעל במרכז הודו העוסק בחיתוך ויצוא של מוצרי פירות טריים. המפעל הוקם בשותפות עם חברת יצוא חקלאי מהגדולות בדרום בהודו. משלוח ראשון של מוצרי המפעל יצא בימים אלו לאירופה.

שלמה כורך, מנכ"ל חברת ניב חקלאות, בעליה של "טרי בריא", מסר שהמפעל בהודו יאפשר ל"טרי בריא" להיות על המדפים ברשתות השיווק הגדולות באירופה כמעט לכל אורך השנה. כמו כן יפתח המפעל שווקים חדשים למוצרי הפירות הטריים במדינות המפרץ וביפן, בהם קיים ביקוש למוצרי נוחות בריאותיים.

המוצר המוביל של "טרי בריא" ביצוא ובארץ הם גרעיני הרימונים הקלופים, המתאימים לאכילה כחטיף בריאותי או להעשרת סלטים ומאכלים. באמצעות טכנולוגיות מתקדמות לשימור הפירות הוארכה העונה של הפרי בישראל לשבעה חודשים. תחילת היצור בהודו תאפשר יצור מוצרי הרימונים כמעט לכל אורך השנה.

"טרי בריא" לא תוכל לייבא את מוצרי המפעל בהודו לישראל בשל מגבלות ההגנה על הצומח בנוגע ליבוא פירות לארץ.

פירות חתוכים וארוזים הם מוצר מרכזי בשוק המזון האיכותי בארצות הברית ובאירופה ומכירותיהם מגיעים ל-15 מיליארד דולר בשנה בארצות הברית בלבד. המוצרים המוכנים חוסכים את ההתעסקות והלכלוך שכרוכים בקניית הפרי, שטיפתו וחיתוכו וכן מאפשרים הארכת העונה לאחר שכבר לא ניתן לא ניתן למצוא את הפרי בשווקים.

סדרת המוצרים של "טרי בריא" כוללת, בהתאם לעונות השנה, גרעיני רימונים, סלטי פירות, צבר, פלחי פומלית, מנגו, מלון, תפוחים ואגסים. המוצרים נשמרים בקרור לתקופה של עד שבועיים. מוצרי "טרי בריא" משווקים בישראל ברשתות שופרסל, AM PM, טיב טעם, חנויות הנוחות yellow וכן באריזות גדולות לשוק המוסדי. המוצרים נמצאים בכשרות מהדרין של הרב אפרתי.

חברת "ניב חקלאות" מגדלת בעצמה חלק מהפירות בכ-55 דונם מטעים שנמצאים בבעלותה. מוצרי "טרי בריא" נחתכים ונארזים בבית האריזה של החברה במושב מסילת ציון שבהרי יהודה. תהליך הייצור נעשה בחדר סטרילי בטמפרטורה קבועה של 12 מעלות כדי לשמור על ניקיון המוצר, איכותו ואורך חיי המדף. מידע על מוצרי "טרי בריא" באתר:

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.