אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

צער, בני אדם, צביעות, דמגוגיה- ומה שביניהם


תאריך פרסום קודם: 
24/07/2007
מחבר: 
רוני חסיד

צער, בני אדם, צביעות, דמגוגיה- ומה שביניהם "סיפור עצוב" על חקלאי- שהיה "שמח"

לאבינועם היו דמעות של כאב ולא רק ממעמד הגיוס. חודש לפני כן חיסל את משקו המצליח שבנה בעשר אצבעותיו, עם דמעות של חוסר אונים, אכזבה ובגידה, לאחר שהממשלה החליטה שעליו לחסל את משקו ולצאת לאבטלה כפויה, בלי שום פיצוי על עמל של שנים וכספים רבים שהשקיע. למרות זאת, הדבקות בקרקע ואהבת המדינה, ניצחה את תחושת הבגידה, והגיוס של בנו ל"גולני" הוא מובן מאליו.

משרד החקלאות עודד אותו להשקיע בגידול אווזים, ענף יצוא מצליח מאז קום המדינה. קיבל הדרכה וייעוץ מהמדינה היה חקלאי ויצואן מצטיין, ועודדו אותו להמשיך להשקיע מכספו ומהלוואות להרחבת היצוא.

ב"גולני" ניצח בכל קרב, אבל מול לוחמי "אנונימוס" התבוסה הייתה מוחלטת.

לאבינועם וחבריו החקלאים, לא היה שום סיכוי מול לוביסטים, ידוענים ואנשי תקשורת, שטענו כי החקלאים בפריפריה הם אכזרים ורעים, שכל תכלית קיומם מזה דור, הוא לעשות רע לבעלי חיים (והם כידוע לא "צמחונים").

ענף האווזים לא נסגר בגלל פסיקת בג"צ. בג"צ רק ביקש שהמדינה תבצע מחקרים ויותקנו תקנות חדשות להקטנת סבל האווזים, דרישה שהחקלאים תמכו בה בחום. המדינה "נרדמה בשמירה" ושעון החול של החקלאים החל לאזול. כשנגמר הזמן שהקציב בג"צ, החליט משרד המשפטים להביא לממשלה הצעת חוק לקיום מחקרים חדשניים שיבוצעו ע"י המדען הראשי, שבסופם יותקנו תקנות חדשות עפ"י דרישות בג"צ.

הממשלה, לפני בחירות ומטעמים פופוליסטיים, החליטה לאשר את הצעת החוק, ובדיון קבעו שרי הממשלה, שיש לפצות את החקלאים בעקבות החלטתם. (זו הייתה גם דרישת ועדת החינוך בכנסת שדנה בנושא לפני-כן). בלחץ פקידי האוצר, נרשם בהחלטה סיוע ולא פיצוי. (אולי סיוע נפשי?), הסיוע הנמוך לחקלאים רובם מבוגרים, מותנה בהשקעות כספים פרטיים שאינם קיימים, כדי ליצור תעסוקה חלופית, שידוע לכולם שהיא כמעט חסרת סיכוי.

הענף נסגר, 600 משפחות חקלאים ועובדי תעשיות נלוות הפכו למובטלים. לוחמי "אנונימוס" חגגו, והחקלאים בלי פרנסה ופיצוי –בכו.

פנו החקלאים לבג"צ לעזרה - המדינה עודדה אותנו 50 שנה להשקיע ענף, עבדנו בצורה חוקית, המדינה לא פעלה עפ"י בג"צ לביצוע מחקרים מתאימים. מותר למדינה לשנות את "ערכיה" אבל חובתה לפצות את החקלאים הנפגעים.

תשובת הפרקליטות לבג"צ - גם לסוחרי סמים, למוכרי פורנוגרפיה לילדים ולמרעילי בארות – לא מגיע פיצוי.

אבינועם הוא לא איש עסקים, ולא מדען הוא בסך הכל חקלאי קשה יום מבקעת בית-שאן, ששרת ב"גולני", אבל הוא גם לא מוכר פורנוגרפיה לילדים.

היום "באנונימוס" מרוצים, אין אווזים בישראל והחקלאים הפכו מובטלים ללא פיצוי. ובשר וכבד אווז כשר מיובא לישראל מהונגריה (שם הגויים הם הרעים). בקרוב, אם חלומם יתגשם, נייבא מחו"ל גם ביצים, בשר וחלב נהייה אור לגויים "ובא לציון גואל". 

אחרית דבר:

אבינועם מועלם - נאבק לפרנסתו, מצפה לנס מבג"צ וממשיך לגדל לוחמים ל"גולני".

מחלקת הבגצ"ים בפרקליטות - מחפשים בנרות חקלאי שהוא גם סוחר סמים, גם מוכר פורנוגרפיה לילדים , ובערב אחרי העבודה, מרעיל בארות וסוחר בנשק.

לוחמי "אנונימוס" - מרגישים "קדושים מעונים" ומחפשים את "הטרף" הבא.

לוביסטים, ידוענים ואנשי תקשורת - ממשיכים לאכול כבד ,"כשר" עכשיו מהונגריה.

חקלאי צרפת והונגריה - מריעים לממשלה ול"אנונימוס" ומרחיבים את הקפי הייצור.

פקידי האוצר - מחכים לייבוא של "אבקת פקידים" זולה מחו"ל.

שרי הממשלה - סופרים במדרגות את "הקולות" לקראת הבחירות הבאות.

חי בנימיני
מושבניק מכפר יחזקאל

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.