אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

היסטוריה באשכול – לאחר 40 שנה יאוחדו בתי הספר התיכוניים של הקיבוצים והמושבים


תאריך פרסום קודם: 
24/07/2007
מחבר: 
רוני חסיד

היסטוריה באשכול – לאחר 40 שנה יאוחדו בתי הספר התיכוניים של הקיבוצים והמושבים

 

ראש המועצה האזורית אשכול, אורי נעמתי: האיחוד יאפשר שיפור מערכת החינוך ואפשרויות הבחירה של התלמידים ויתרום ללכידות הקהילה באשכול

מליאת המועצה האזורית אשכול אישרה פה אחד את התוכנית לאיחוד בתי הספר התיכוניים של הקיבוצים והמושבים. קמפוס בית הספר החדש יוקם במתחם המועצה האזורית אשכול ויכלול מיגון מתקדם.

איחוד בתי הספר "מעלה הבשור" ו"הבשור" נמצא על סדר היום של המועצה כבר 40 שנה ועלה לדיון בשמונה הזדמנויות שונות, אולם בכל פעם נכשל המהלך בשל התנגדויות שונות. הזרז לאישור התוכנית כעת היה הצורך במיגון בתי הספר. עלות המיגון של שני בתי הספר בנפרד נאמדת ב-100 מיליון שקל ואילו עלות הקמת בית ספר חדש היא 40 מיליון שקל בלבד.

ראש המועצה האזורית אשכול, אורי נעמתי, אמר שאיחוד בתי הספר יביא לשיפור רמת החינוך הודות ליתרון לגודל. בבית הספר המאוחד ילמדו 900 תלמידים וכך לתלמידים יהיו יותר אפשרויות בחירה של מסלול הלימודים המועדף עליהם. בנוסף יתרום איחוד בתי הספר ללכידות הקהילה באשכול. 

בכוונת המועצה האזורית אשכול לתבוע ממשרד הביטחון לממן את הקמת בית הספר החדש כחלק ממיגון מערכת החינוך. האיחוד צפוי לצאת לפועל בתחילת שנת הלימודים הבאה (בעוד כשנה) עם השלמת הבנייה.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.