אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מעבר סופה באשכול הפך לעורק האספקה היחיד לרצועת עזה


תאריך פרסום קודם: 
24/07/2007
מחבר: 
רוני חסיד

מעבר סופה באשכול הפך לעורק האספקה היחיד לרצועת עזה:

היקף הסחורות שמועברות מדי שבוע דרך סופה לרצועת עזה זינק ל- 15 מיליון שקלים

בשל הנתק בין ממשלת ישראל ושלטון החמאס העברת הסחורות מתבססת על קשר ישיר בין המוכרים והקונים

היקף הסחורות שמועברות בשבוע מישראל לרצועת עזה דרך מעבר סופה זינק ל-15 מיליון שקלים. מאז השתלטות החמאס על רצועת עזה וסגירת מעבר קרני הפך מעבר סופה במועצה האזורית אשכול לעורק האספקה היחיד לרצועת עזה. מדי שבוע עוברות במעבר 600 משאיות שנושאות מוצרי חלב ובשר, פירות וירקות וסיוע הומניטרי של גורמים בינלאומיים. עד לסגירת קרני שימש מעבר סופה למעבר של חומרי בניה בלבד.

בשל הנתק בין ממשלת ישראל ושלטון החמאס ברצועת עזה הקשר הכלכלי נעשה ישירות בין הקונים והמוכרים משני הצדדים או באמצעות ארגוני הסיוע הבינלאומיים.

ראש המועצה האזורית אשכול, אורי נעמתי, אמר שמעבר סופה, שמנוהל על ידי אנשי קיבוץ סופה, מצליח להוכיח את עצמו בהצלחה תחת העומס הפעילות הפתאומי שנחת עליו. הוא ציין שהמועצה משקיעה מאמץ רב בהשלמת אישור סטטוטורי לפעילות המסוף באמצעות תב"ע חדשה שיספק מקומות עבודה לתושבים רבים באשכול. המציאות שהתפתחה האירה את החשיבות של הרחבת הפעילות במסוף ברגיעה ובתקופות הדורשות גמישות בין המעברים.

נעמתי ציין שלהמשך התפקוד של מעבר סופה חשיבות רבה הן כלפי הפלשתינאים, שזהו מקור המזון החיצוני היחיד שלהם כעת והן כלפי החקלאים בישראל שיכולים לווסת את עודפי הפירות והירקות כדי להמנע מהפסדים כתוצאה מעודפים.

המועצה האזורית ארחה במעבר סופה את סגן שר הביטחון, מתן וילנאי שהביע סיפוק מהיעילות של המסוף בתנאי העבודה הקיימים. בנוסף ביקר במסוף מתאם הפעולות בשטחים, האלוף יוסף מישלב, שהתרשם מתפקוד המעבר תחת לחץ העבודה.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.