אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ששה אנשים הסובלים מטפיל בקיבה- טריכינלה אושפזו במצב בינוני במרכז רפואי זיו בצפת


תאריך פרסום קודם: 
18/07/2007
מחבר: 
תקשורות

ששה אנשים הסובלים מטפיל בקיבה- טריכינלה אושפזו במצב בינוני במרכז רפואי זיו בצפת

ששה עובדים תאילנדים, מקיבוץ אילת השחר, אושפזו במצב בינוני במחלקה פנימית במרכז רפואי זיו בצפת כשהם סובלים מטפיל בקיבה בשם- טריכינלה , שערונית  (  Spiralis Trichinella).

ד"ר  יורם מיזריצקי- מנהל מחלקה פנימית ב' במרכז רפואי זיו אומר כי הטריכינלה, (שערונית) הינה מחלה טפילית, הנגרמת מתולעת סרט זעירה ,המתבגרת כטפיל בתוך מעי האדם. הזחלים של הטריכינלה חיים בתוך כיסים בבשר בעלי חיים בעיקר חזירים וכי כי הסימפטומים הראשונים הינם תחושת אי נוחות באזור הבטן , חום עייפות שלשולים ובחילה וכי לאחר מכן, כשהתולעים יוצרות שלפוחיות ברחבי הגוף יכולים להופיע סימפטומים נוספים כגון צמרמורות, חום, נפיחות בעיניים, כאבי ראש , כאבי פרקים, כאבי שרירים ואפילו דימומים.

עוד אומר  ד"ר מיזריצקי כי הסימפטומים של קיום הטפיל במעי ,יכולים להופיע תוך יום-יומיים מזמן ההידבקות וכי סימפטומים נוספים מופיעים בדרך כלל בין שבועיים לשמונה שבועות לאחר אכילת הבשר הנגוע, בצורה קלה מאוד או קשה בהתאם לכמות הזחלים שנכנסו לגוף.

ד"ר מיזריצקי אומר עוד כי במידה והתולעים חודרות לתאי עצב הן אינן שורדות, אך במקרים קיצוניים ובחוסר טיפול מתאים, או טיפול שלא בזמן, עלול החולה ללקות באי שליטה בשרירים ושיתוק נשימה. במקרים חמורים מאוד עלולה הטריכינלה לגרום לפגיעה ברקמות הלב דבר העלול להוביל , במקרים קיצוניים , אף למוות. ד"ר  מיזריצקי מוסיף כי במקרים קלים ובינוניים, רוב הסימפטומים אמורים להעלם בתוך חודשים ספורים

ד"ר גיל שביט-וטרינר מיסוד המעלה אומר כי הטריכינלה, (שערונית) הינו טפיל מעיים שעובר לאדם כאשר הוא אוכל בשר נא או שלא בושל דיו, בעיקר חזיר. אך טפילים מסוג זה יש גם לחתולי בר, שועל, כלב זאב, סוס ועוד וכי אכילת הבשר הנגוע בטפיל הינה הדרך היחידה ללקות במחלה, והיא אינה מידבקת מאדם לאדם שכן התולעים הבוגרות, כמו גם הזחלים מחוץ לשלפוחיות, אינם שורדים בקיבה. ד"ר שביט מוסיף כי על מנת להימנע מהדבקות במחלה, יש לאכול  בשר רק ממקור ידוע, שעבר בדיקת וטרינר וכי יש לבשל את הבשר היטב.

ד"ר שביט מוסיף כי המחלה כיום אינה נפוצה וכי עיקר הסיבות להידבקות הינה אכילת בשר ציד שלא נבדק ע"י וטרינר ומוסיף המלצות לשימוש בבשר בכלל ובשר ציד בפרט בכדי להימנע מהדבקות במחלה: בישול מוצרי בשר עד שהנוזלים היוצאים מהבשר שקופים או עד לטמפרטורה פנימית של 62° צלזיוס .הקפאת בשר חזיר  בר שניצוד למשך 20 יום בטמפרטורה של 15°- צלזיוס  ובישול ממושך , מאחר ורק הקפאת בשר צייד  לא בהכרח תהרוג את כל התולעים הטפילים

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תקשורות