אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

למרות הקסאמים – ישובי גוש צוחר מחוץ לקו העימות


תאריך פרסום קודם: 
18/07/2007
מחבר: 
רוני חסיד

למרות הקסאמים – ישובי גוש צוחר מחוץ לקו העימות:

בלחץ משרד האוצר החליטה היום ועדת הכספים שלא להכליל את ישובי גוש צוחר בקו העימות הדרומי

ראש המועצה האזורית אשכול, אורי נעמתי: אני משוכנע שבדיון במליאה נצליח לגייס רוב של חברי כנסת להכרה בגוש צוחר כישובי קו עימות

ועדת הכספים של הכנסת החליטה היום שלא להכליל את ישובי גוש צוחר בקו העימות הדרומי של שדרות ועוטף עזה וזאת על אף שהישובים נמצאים סמוך לטווח שבעת הקילומטרים וספגו מספר רב של טילי קסאם. הועדה דחתה את הסתייגותה של ח"כ אורית נוקד שביקשה להכלילם בהצעת החוק. החלטת הועדה התקבלה בלחץ של משרד האוצר שאיים לטרפד את כל הצעת החוק להכרזה בעוטף עזה כקו עימות אם יצורפו אליה ארבעת ישובי גוש צוחר.

ראש המועצה האזורית אשכול, אורי נעמתי, אמר שהצעת החוק של חברי הכנסת סטס מז'ניקוב ושי חרמש להכרזה בעוטף עזה כקו עימות היא טובה וחשובה ותחזק את עמידתם של תושבי שדרות ועוטף עזה אל מול המצב הביטחוני הקשה. הועדה השאירה פתח לצרוף ישובים נוספים לעוטף עזה בהמשך אך פתרון זה אינו מקובל ולא נותן מענה לצרכים הדחופים.

לדברי נעמתי, בגוש צוחר פועל קמפוס בתי ספר אליו יכנסו ב-1 בספטמבר 1000 תלמידים. כתוצאה מהחרגת גוש צוחר מהטיפול בכל עוטף עזה, בתי הספר לא מוגנו ולא הוקצה לכך כל תקציב. הדבר יוצר סיכון ביטחוני בלתי סביר שיש לטפל בו בדחיפות.

נעמתי אמר שהמועצה האזורית אשכול תמשיך במאבק להכללת גוש צוחר בעוטף עזה: "אני משוכנע שכשהצעת החוק תגיע לקריאה שניה ושלישית במליאה נצליח לגייס רוב של חברי כנסת לתיקון העיוות".

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.