אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

רוב מוחץ של 74 חברי כנסת אישר בקריאה ראשונה את הצעת החוק המכירה ביישובי "עוטף עזה" כ"ישובי קו עימות"


תאריך פרסום קודם: 
27/06/2007
מחבר: 
רוני חסיד

רוב מוחץ של 74 חברי כנסת  אישר בקריאה ראשונה את הצעת  החוק המכירה ביישובי "עוטף עזה" כ"ישובי קו עימות". איש מהח"כים לא התנגד.

הודות ליוזמה ברוכה של ח"כ שי  חרמש ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ סטס מיסז'ניקוב תושבי עוטף עזה עשויים לקבל חיזוק משמעותי באם הצעת החוק תתקבל. להצעה המקורית היה שותף גם יורי שטרן ז"ל.

היום, יום רביעי, בנוכחות ראשי המועצות האזוריות של יישובי עוטף עזה-  אורי נעמתי, ראש מוא"ז אשכול, מאיר יפרח- ראש מוא"ז שדות נגב, אלון שוסטר- ראש מוא"ז שער  הנגב ושמעון פרץ- גזבר עיריית שדרות ובליווי ותמיכת עשרות מתושבי עוטף עזה, עברה בקריאה ראשונה הצעת חוק להכרה ביישובי עוטף עזה כ"יישובי קו עימות". ההצעה התקבלה ברב מוחץ של 74 חכ"ים וללא התנגדות. באם החוק יתקבל ייהנו תושבים ותעשיינים מסל של הטבות כגון: הטבות במס למעסיקים, הנחה בתשלומי ארנונה למגורים, תעשייה, משרדים ומסחר והקמת קרן סיוע לעסקים קטנים.

כמו כן, הודות למאבק ממושך, יישובים נוספים הנכללים בטווח של עד  8  ק"מ  מגדר המערכת, יזכו להכרה כיישובי "קו עימות". (עד כה הוכרו יישובים בטווח של עד 7 ק"מ בלבד).

ראשי המועצות: "ימים לא קלים עוברים על ההתיישבות. ההכרה ביישובי עוטף עזה כיישובי קו עימות הינה צעד משמעותי לחיזוק  התושבים, התעשייה והאזור כולו. כולנו תקווה כי אנו לקראת סיומו של תהליך הנמשך מזה שנתיים להבנת צרכי האזור וסיוע לחוסנו ולחיזוקו."

באם יתקבל החוק, הוא יהווה מרכיב משמעותי בתוכנית סיוע כוללת לאזור כולו אותה מכינים ראשי המועצות עם משרד ראש הממשלה. עוד בתוכנית, מרכיבים אזרחיים וביטחוניים נוספים שמטרתם לסייע בייצוב האוכלוסייה והתעסוקה בעוטף עזה.

ראשי המועצות קוראים לחברי כנסת לאשר במהירות את הצעת החוק ללא שינויים בקריאה שנייה ושלישית.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.