אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פליקס שלומוביץ – חולה במחלת ניוון השרירים איי.אל.אס יטפס על מגדלי עזריאלי


תאריך פרסום קודם: 
07/06/2007
מחבר: 
רוני חסיד

הטיפוס אל פסגת עזריאלי

פליקס שלומוביץ – חולה במחלת ניוון השרירים איי.אל.אס יטפס על מגדלי עזריאלי כדי להגביר המודעות לחקר המחלה

מטפס הצוקים, פליקס שלומוביץ, אשר חולה במחלת ניוון השרירים איי.אל.אס יערוך טיפוס על מגדלי עזריאלי בתל אביב במטרה להגביר את המודעות לחקר המחלה חשוכת המרפא. הטיפוס יתקיים ביום שישי, 22 ביוני – היום הארוך ביותר בשנה - בשעות הבוקר המוקדמות, במסגרת אירועי יום האיי.אל.אס הבינלאומי בישראל שעורכת עמותת ישראלס לחקר ניוון השרירים איי.אל.אס. הטיפוס יעשה על המגדל העגול המתנשא לגובה של 186 מטרים.

פליקס, בן 44, היה ממטפסי הצוקים המובילים בישראל לפני פרוץ המחלה. הוא טיפס על מספר רב של צוקים בישראל, ירדן ואירופה, בהם כאלו המתנשאים לגובה של מאות מטרים בלי חבלים או אמצעי הגנה והיה נציג ישראל באליפות אירופה בטיפוס צוקים.

לאחר שהתגלתה מחלתו, ערך פליקס טיפוס על צוק הקפיטן המתנשא לגובה של 1200 מטר בפארק יוסמיטי בקליפורניה. מאז חלה החמרה במצבו הגופני והוא נזקק לעזרת כסא גלגלים בחיי היום יום, מתקשה בתנועות הידיים ונעזר במכונת הנשמה. בשל החלשות גופו, יעזר פליקס בטיפוס על מגדלי עזריאלי במתקן מיוחד שבנה בעזרת חבריו כדי לבצע את הטיפוס. הטיפוס יתבצע בשעות הבוקר בין השעות 4:00-8:00.

יום האיי.אל.אס הבינלאומי מצוין ביום חמישי 21 ביוני ובסוף השבוע שלאחריו במטרה להגביר את המודעות למחלה הנדירה שהרפואה אינה יודעת את הסיבות לפריצתה אצל אנשים בריאים ואין לה כיום שום תרופה. ביום חמישי תערך במלון דן פנורמה ארוחת ערב חגיגית בהשתתפות חתני פרס נובל הישראליים. במהלך הערב יושק קמפיין עולמי לחקר ניוון השרירים בהשתתפות המדען פרופ' סטיבן הוקינג.

כל ההכנסות מאירועי יום האיי.אל.אס תהיינה קודש לחקר המחלה. עד כה מימנה העמותה 15 מחקרים בישראל והיא מרכזת מאמץ להרחיב את העשייה המחקרית בתחום. מידע על פעילות עמותת ישראלס ועל אירועי יום ה-A.L.S. בישראל באתר: .israls.org

ניתן לתרום לחקר מחלת ניוון השרירים 10 שקלים באמצעות משלוח אס אם אס עם הספרה 10 מכל טלפון למספר 6789. התרומה דרך הסלולרי תהיה אפשרית בין התאריכים 15.6-15.7 באדיבות חברת "סלאקט" המבצעת את הטיפול בתרומות בהתנדבות.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.