אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מכירות התעשייה הקיבוצית כתוצאה מייצור בחו"ל יגיעו השנה לשיא - 3.3 מיליארד שקל


תאריך פרסום קודם: 
06/06/2007
מחבר: 
רוני חסיד

מכירות התעשייה הקיבוצית כתוצאה מייצור בחו"ל יגיעו השנה לשיא - 3.3 מיליארד שקל 

מנהל המחלקה ליצוא באיגוד התעשייה הקיבוצית, עמוס שלו:

הקפאת הסיוע להשקעות בישראל מעודדת העברת קווי יצור לחו"ל 

מכירות התעשייה הקיבוצית כתוצאה מייצור בחו"ל יגיעו בשנת 2007 ל-3.3 מיליארד שקל, למעלה מעשירית מכלל מחזור המכירות של מפעלי הקיבוצים, כך מסר מנהל המחלקה ליצוא באיגוד התעשייה הקיבוצית, עמוס שלו, בפגישה של וועדת היצואנים של איגוד התעשייה הקיבוצית. זהו גידול של 10% לעומת הפעילות בחו"ל בשנת 2006 שנובע מהקמת עשרה קווי יצור חדשים של מפעלים קיבוציים בחו"ל והרחבת הפעילות של קווי היצור הקיימים. 

לדברי שלו, פעילות החברות הקיבוציות  בחו"ל כוללת הקמת קווי יצור שלמים או הקמת חברות שיווק העוסקות בהרכבה סופית של מוצרי החברה המיוצרים בארץ ומכירתם ללקוח הסופי בארץ היעד. קווי הייצור בחו"ל מאפשרים אספקה מהירה ללקוח, זיהוי החברה והמוצר כמוצר מקומי וכן גמישות וגיוון של מקורות האספקה במקרי חירום כמו שביתות בנמלים, מלחמה ועוד. הוא הדגיש שהתקציב הזעום של מרכז ההשקעות מעודד הקמת קווי יצור בחו"ל בשל התנאים האטרקטיביים שמעניקות מדינות אחרות למשקיעים.

מנכ"ל חברת פלרם מרמת יוחנן, עמוס נצר, סיפר במפגש על שיטת הבקרה והשליטה על 25 חברות בנות של פלרם בחו "ל מהמרכז בישראל. הוא ציין שבעזרת קווי הייצור של החברה בחו"ל יכולה החברה להתגבר על בעיית האספקה הנוצרות בגלל הפיגורים בנמלי ישראל. לולא זה, ציין  נצר, היתה החברה במצב קשה של פיגור באספקות ללקוחות החברה בחו"ל. הוא המליץ לחברות התעשייה הקיבוציות לשקול כל אחת לפי צרכיה הקמת קווים בחו"ל הן כדי להיות קרובים יותר ללקוחות והן כפתרון לבעיית השביתות והפיגורים בנמלי ישראל. כמו כן כדאי לנצל את ההטבות הרבות שניתנות למשקיעים בארצות הברית ובאירופה, וזאת על רקע ריקון החוק לעידוד השקעות הון בישראל מתוכנו.

מנכ"ל חברת לוג מאשדות יעקב איחוד, יוני שיינין, סיפר על הקמת קוו ייצור של החברה בגרמניה. החברה קיבלה לצורך ההקמה וההשקעה במבנה ובציוד קרוב ל-50% מענק ממשלתי. הוא כמו כן ציין את הטיפול המהיר והאוהד של השלטונות המקומיים כדי לקדם את הפרויקט. תוך פחות משנה אושרה הבקשה למענק, הוקם קו היצור והוא כבר מייצר ומוכר מוצרים לשוק האירופי. כדאי היה אולי לקחת לסיור בגרמניה את פקידי האוצר ובנק ישראל  כדי שילמדו איך מעודדים תעשייה באזורי עדיפות לאומי, אמר שלו בסיום הכנס.

 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.