אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

סדרת צמחי נוי לעצלנים


תאריך פרסום קודם: 
31/05/2007
מחבר: 
רוני חסיד

חדש: סדרת צמחי נוי לעצלנים

חישתיל משיקה זני פנטס
חדשים -
חדשים -

"סוסי עבודה" שמייצרים פרחים ללא תחזוקה מיוחדת

חובבי הגינון והנוי מתחלקים בין אלו שכל דקה של עבודה בגינה או בטיפוח הצמחייה בבית היא תמצית האושר לבין אלו שאוהבים את הצמחייה, אך לא את ההשקעה שכרוכה בה.

משתלות חישתיל, יצרני צמחי הנוי הגדולים בישראל, משיקות זני פנטס חדשים המתאימים במיוחד ל"עצלנים" - אלו שאוהבים מקסימום תוצאות עם מינימום השקעה.

הסדרה כוללת:

פאניק רד – בעל תפרחות "מהודקות" וצפופות בצבע אדום עז. גובה הצמח הבוגר עד 70 ס"מ.

סקיי סטאר פינק – צבע הפרח ורוד בייבי בוהק עם "גרון" לבן. הפרחים גדולים יחסית לסוג והתפרחת פתוחה מעט בקוטר 8 -10 ס"מ. הצימוח קומפקטי ומרוסן. גובה הצמח עד 60 ס"מ.

פנטס בלון לילה – צבע תפרחת סגול זרחני בוהק

הזנים החדשים שייכים לסוג פנטס איזמלני. לדברי מני שדמי ממשתלות חישתיל, הם מצטיינים בזמן פריחה ארוך במיוחד – כעשרה חודשים בשנה. הזנים החדשים יוצרים היצע פרחים בקשת צבעים רחבה כולל אדום, ורוד, לבן סגול ועוד. צמחי הפנטס צנועים בדרישותיהם ואינם זקוקים לתחזוקה מיוחדת – סוג של "סוס עבודה" בתחום הגינון. הם מתאימים לשתילה במשרע רחב של תנאי אור משמש ישירה ועד צל חלקי. ניתן לשתול אותם בכלים גדולים או קטנים, בערוגות פורחות או בשולי שיחיות. ישנם זני פנטס נמוכים וגבוהים בעלי תפרחות בקוטר משתנה על פי הזן.

באמצעות צמחי הפנטס ניתן ליצור רצף פריחה בשילובי צבעים מרתקים לאורך רוב תקופות השנה. מומלץ לשתול אותם בשולי מדשאות להוספת צבע או כצמח בודד בעציץ גדול. כדי להנות ממלוא פוטנציאל ההתפתחות שלהם, יש לשתול אותם באדניות בעומק 40-30 ס"מ, או מיכלים בגודל בנפח חמישה ליטר ומעלה או כמובן בקרקע. הצמח עמיד לתנאי חורף רגיל בארץ אך אינו עמיד לקרה וזקוק להשקייה בינונית (פעמיים בשבוע בכפוף לתנאי האקלים והמצע בו הוא שתול).

את צמחי הפנטס ניתן להשיג במרכזי הגינון של רשת עמיתי חישתיל ברחבי הארץ. פרטים על נקודות המכירה ועצות נוספות בנושאי גינון באתר הנוי והתחביב: http://www.hishtil.com/

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.