אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כיצד תאריכו את חיי הפרחים בחודשי הקיץ החמים?


תאריך פרסום קודם: 
30/05/2007
מחבר: 
רוני חסיד

כיצד תאריכו את חיי הפרחים בחודשי הקיץ החמים?

מאת: נדב עטיה, מנהל סטודיו &JOY, לשזירת פרחים על ידי אנשים עם מוגבלויות

כל מי שאוהב לשזור פרחים או לרכוש זרי פרחים, מכיר את תחושת האכזבה כשהפרחים שהיו אמורים להחזיק מעמד לפחות שבוע, מתחילים לנבול אחרי ימים ספורים בלבד. בתקופת הקיץ הבעיה מחמירה ולעיתים הסידור מתחיל "להראות עייף" כבר אחרי יום.

בעזרת טיפול נכון, שלא דורש זמן רב, ניתן להאריך את חיי הפרחים, ליהנות מהם במשך ימים רבים ולחסוך כסף ואכזבות.

השימור מתחיל כבר כשמגיעים הביתה עם זר פרחים חדש. ראשית, יש לקצר את גבעולי הפרחים בכ-2 ס"מ, בחיתוך אלכסוני. למים באגרטל או בתחתית הסידור מומלץ להוסיף חומר להארכת חיי הפרחים, אותו ניתן לקבל בחנויות הפרחים בעת הרכישה. אם לא קיבלתם חומר כזה, ניתן להוסיף כפית אקונומיקה או חצי כפית סוכר לכל ליטר של מים.

חשוב להתאים את הזר לכלי בגודל מתאים. זר גדול עם הרבה ענפים דורש כלי עם נפח גדול יותר, כיוון שצריכת המים שלו גדולה יותר. גם אם האריזה של הזר יפה, הסירו אותה ואפשרו לפרחים לנשום. מומלץ להציב את הזר במקום הקריר והמוצל ביותר בחדר, אך לא מול רוח מזגן או חלון פתוח.

לאחר הטיפול הראשוני, חשוב לשמר את הזר. אם לא הוספתם לו חומר מאריך חיים, יש צורך לחדש חתך לגבעולי הזר, להחליף את המים מדי יומיים ולהסיר עלים ופרחים שנבלו. במידה וישנם ענפי קישוט נשירים, יש להסיר אותם לאחר מספר ימים, כדי למנוע את לכלוך הסביבה. אם הזר כולל פרחים ממשפחת הליליות (ליליות, שושן צחור, שושן אוריינטלי), חשוב להסיר את האבקנים עם פריחת הפרח, כדי למנוע כתמים.

בשנים האחרונות מרבים להשתמש בסידורי פרחים גם בענפי קישוט ואלמנטים יבשים, כגון ענפי דקל, פירות טרופיים יבשים, ענפי חיטה ועוד. עם נבילת הפרחים בזר, ניתן לשלוף את ענפי הקישוט והאלמנטים היבשים מהזר ולהנות מהם למשך זמן ממושך. ......... בסטודיו עיצוב הפרחים &joy מועסקים כ-30 עובדים עם סוגים שונים של מוגבלויות כולל פיגור שכלי, אוטיזם ונפגעי נפש. הסטודיו פועל בפיקוח של משרדי העבודה והבריאות במסגרת עמותת צ'יימס, מוסד ללא כוונת רווח העוסק בשיקום ושילוב אנשים עם מוגבלויות במעגל העבודה. סטודיו אנד ג'וי עורך מדי יום שישי בין השעות 8:00-15:00 הפנינג מכירות של עבודות מיוחדות וזרים רגילים בחנות הסטודיו בפארק אפק בראש העין. ניתן להתרשם מהעבודות ולקרוא על המיזם באתר: טלפון הסטודיו: 077-2006502

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.