אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

50 תוכניות השקעה בהיקף 1.5 מיליארד שקל במפעלי הקיבוצים אינן מבוצעות


תאריך פרסום קודם: 
30/05/2007
מחבר: 
רוני חסיד

איגוד התעשייה הקיבוצית: 50 תוכניות השקעה בהיקף 1.5 מיליארד שקל במפעלי הקיבוצים אינן מבוצעות בשל הקיצוץ במרכז ההשקעות

למרכז ההשקעות תקציב פנוי של 90 מיליון שקל בלבד שמיועד לכלל התעשייה בישראל

50 תוכניות השקעה במפעלים קיבוציים בהיקף כולל של כ-1.5 מיליארד שקל מעוכבות ואינן מבוצעות בשל הקיצוץ החריף בתקציב מרכז ההשקעות, כך מסר יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, יונתן מלמד. לדבריו, מימוש התוכניות היה יכול ליצור על פי הערכה כ-1000 מקומות עבודה, בעיקר באזורי הפריפריה מוכי האבטלה.

תקציב מרכז ההשקעות, שהיה בעבר מעל מיליארד שקל, קוצץ השנה ל- 150 מיליון שקל. בניכוי 60 מיליון שקל שהובטחו מראש לכיסוי התחייבויות בהשקעות שאושרו בעבר, נותר למרכז ההשקעות תקציב של 90 מיליון שקל בלבד לכלל התעשייה בישראל.

יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית אמר שמספר הבקשות שמונחות על שולחן מרכז ההשקעות אינו מציג את התמונה האמיתית על ה"פקק" שנוצר בשל הקיצוץ החריף בתקציב וזאת מאחר שמפעלים רבים מעדיפים שלא להגיש תוכניות שתעלנה אבק על השולחן. הוא קרא לראש הממשלה ומ"מ שר האוצר, אהוד אולמרט ולשר התמ"ת, אלי ישי, לפעול לתיקון העיוות כבר השנה או לכל המאוחר בתקציב שנת 2008, שיוכן בחודשים הקרובים.

מלמד ציין שבהעדר סיוע להשקעות בתעשייה בישראל מעדיפים מפעלים יצואנים להקים קווי יצור במדינות היעד, שבהן מוצעים להם תנאים אטרקטיביים של סיוע של עד 50% מהיקף ההשקעה. זהו נזק ארוך טווח לכלכלה שקשה יהיה לתקן אותו בעתיד.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.