אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיסות לסין


תאריך פרסום קודם: 
22/04/2007
מחבר: 
מישל רוזנברג

מאז נפתחה סין לעולם בשנות ה 80 היא מהווה יעד נפוץ לתיירים ולאנשי עסקים. טיסות לסין מהוות יעד מועדף על התייר הישראלי שמחפש טיול המכיל אתרים אקזוטיים ותרבויות ייחודיות.

מחירן של טיסות לסין שיוצאות מנמל התעופה בן גוריון הוא מעל אלף דולרים. אם כי בהחלט ניתן למצוא טיסות זולות יותר במחירים שנעים בין שש מאות לשבע מאות דולרים, כיוון אחד. חברות התעופה העיקריות המבצעות את הטיסות לסין הן Turkish Airlines, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines, Air France, Lufthansa ו British Airway .

חברת התעופה אל על מקיימת קו טיסות סדיר לבייג'ינג. מחירה של טיסה כזאת הוא בסביבות האלף ומאתיים דולרים.

רבים מהישראלים משלבים טיול לסין שכולל את תאילנד. טיסות לסין שיוצאות מבנגקוק, נמל התעופה Suvarnabhumi Airport, עולות בין שלוש מאות לארבע מאות דולרים. טיסה כזאת לוקחת בין שבע לשמונה שעות. חברות התעופה העיקריות המבצעות את הטיסות לסין מבנגקוק הן Cathay Pacific, AYCX, AYKA, Air China, Thai Airways, China Southern, Korean Air, Singapore Airlines, All Nippon Airways ו CATG.

לישראלים המעוניינים להגיע לסין מהודו, טיסות לסין שיוצאות מניו דלהי, נמל התעופה Indira Gandhi International, עולות בין חמש מאות וחמישים לשבע מאות דולרים (ניתן למצוא דילים לסין זולים מסוכני נסיעות). חברות התעופה העיקריות המבצעות את הטיסות הן Air China, Malaysia Airlines, ET, Air India ו Ethiopian Airlines.

טיסות לסין נוחתות בנמל התעופה בבייג'ין שנקרא Beijing Capital International Airport – PEK.

נמל התעופה ממוקם עשרים קילומטרים צפונית מזרחית למרכז העיר בייג'ינג. להלן מספר פרטים חשובים על שדה התעופה עבור התייר הישראלי המעוניין בטיסות לסין:

ראשית, נמל התעופה של בייג'ינג הוא העמוס ביותר בסין והחל מ 2004 (לאחר משבר מחלת הסארס) הוא נחשב לנמל התעופה העמוס ביותר באסיה מבחינת תנועת מטוסים, יותר אפילו מנמל התעופה של טוקיו. מבחינת כמות נוסעים, נמל התעופה של בייג'ינג מדורג במקום השני באסיה והתשיעי בעולם. בשנת 2006, הוא שירת מעל ארבעים ושמונה מליון נוסעים וכמעט 380,000 המראות ונחיתות של מטוסים.

ישנם שני טרמינלים ראשיים בשדה התעופה. טרמינל מספר 1 משרת בעיקר את חברת התעופה China Southern Airlines ומשמש בעיקר לטיסות פנים בתוך סין. טרמינל מספר 2 משרת את רוב הטיסות לסין מיעדים שונים ברחבי הגלובוס. טרמינל נוסף, עתיד להיבנות בקרוב. טיסות של חברת התעופה אל על נוחתות בטרמינל 2. ישנה גישה ברגל בין שני הטרמינלים.

לרווחת הנוסעים, לאחרונה נפתחו סניפים של Kentucky Fried Chicken ושל רשת בתי הקפה Starbucks בטרמינל 1 ו 2.

יש לשים לב, רשויות המכס של הנמל יחרימו שתייה חריפה שנישאת בתיקי יד, למרות שאין שלטי אזהרה בנושא.

הגישה לשדה התעופה וממנו מתבצעת בעיקר באמצעות כביש מהיר – Airport Expressway – שמחבר את העיר בייג'ינג לשדה. אין בנמצא כרגע קו רכבת שמחבר את שדה התעופה לבייג'ינג למרות שקו כזה נבנה בימים אלו ואמור להתחיל לפעול לקראת האולימפיאדה ב 2008.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.