אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אזור התעשייה "אבשלום" בחבל שלום יוצא לדרך


תאריך פרסום קודם: 
16/04/2007
מחבר: 
רוני חסיד

אזור התעשייה "אבשלום" בחבל שלום יוצא לדרך:

המינהל הוציא מכרז לחכירת מגרשים לתעשייה ומסחר

מינהל מקרקעי ישראל הוציא מכרז לחכירת מגרשים להקמת מפעלים ושטחי מסחר באזור התעשייה אבשלום במועצה האזורית אשכול בנגב המערבי. המגרשים מוצעים לחכירה ל-49 שנים עם אופציה להארכה ל-49 שנים נוספות. במכרז הנוכחי, הפותח את הליך השיווק של אזור התעשייה הנוכחי, מוצעים ארבעה מגרשים המיועדים לשימוש תעשייתי על שטח כולל של 7,276 מ"ר ומגרש נוסף המיועד לצרכי מסחר על שטח של 5,759 מ"ר.

אזור התעשיה "אבשלום" יוקם בין הישובים אבשלום ודקל בחבל שלום. שלב א´ של התוכנית הוא בהיקף של 25 דונם ובהתאם לקצב קליטת המפעלים יוחלט על ביצוע השלבים הבאים. השטח הכולל שהוקצה לאזור התעשיה מגיע ל-200 דונם.

ההחלטה על תחילת עבודות הפיתוח של אזור התעשייה התקבלה על ידי אהוד אולמרט עוד בהיותו שר התמ"ת לאחר ביקור שערך במקום. בהקמת התשתיות הושקעו 1.5 מיליון שקל. על פי ההערכה, יוקמו באזור התעשיה מפעלים לעיבוד תוצרת חקלאית וכן תעשייה קלה. לצד מפעלי התעשיה יפתח מרכז שירותים לתושבי חבל שלום שיכלול סופרמרקט אזורי, מוסך מרכזי ומחסנים.

ראש המועצה האזורית אשכול, אורי נעמתי, מסר שהמפעלים שיוקמו באזור התעשיה אבשלום יהנו מסל הטבות, שיכלול מענקים בשיעור של 24% ממרכז ההשקעות במשרד התעשיה והמסחר, הנחות בארנונה ובהיטל הביוב למועצה האזורית, עלות הקרקע הנמוכה וההטבות למשקיעים ב"עוטף עזה".

נעמתי ציין שהקמת אזור התעשיה היא במסגרת התוכנית האסטרטגית לפתח באשכול מקומות תעסוקה נוספים בתחומי החקלאות ועיבוד התוצרת החקלאית, התעשייה והתיירות כדי לאפשר תוספת אוכלוסיה באזור. על פי תוכנית האב של המועצה יפעלו בתחומה שלושה אזורי תעשיה: ביח"מ, מבטחים ואבשלום.

מנהל היחידה הכלכלית במועצה האזורית אשכול, בועז קרצ´מר, מסר שאזור התעשייה אבשלום מיועד למספר מטרות: לאפשר לפעילות תעשייתית, מלאכה ועיבוד חקלאי לצאת מתחומי המגורים במושבים ולהתפתח וכן לקלוט מפעלים מאזורים אחרים בארץ המעונינים להנות מההטבות שמציע האזור והמיקום של אזור התעשייה בקרבת משולש הגבולות ישראל – מצריים – רשות פלשתינאית שהוא בעל פוטנציאל רב לעת שלום. כמו כן תושבי ישובי החלוציות החדשים יוכלו להקים במקום מפעלי תעשייה ועיבוד התוצרת החקלאית.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.