אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיסות ליפן


תאריך פרסום קודם: 
15/04/2007
מחבר: 
מישל רוזנברג

טיסות ליפן נוחתות בעיקר בשני שדות תעופה בטוקיו. הראשון נקרא Haneda Airport (קוד HND). הוא ממוקם ב Ota ,Tokyo . שדה התעופה הנ"ל משרת טיסות ליפן ומיפן בעיקר באזור (דרום קוריאה, סין ותאילנד) וטיסות פנים בתוך יפן. עדיין הוא נחשב לשדה תעופה עמוס מאד עם קיבולת נוסעים של שישים וחמישה מליון בשנה. למרות היותו אחראי בעיקר על טיסות פנים וטיסות באזור מזרח ודרום מזרח אסיה, שדה התעופה ממוקם במקום רביעי בעולם בכמות נוסעים.

שדה התעופה החשוב השני ביפן הוא שדה התעופה הבינלאומי Narita International Airport (עד 2004 הוא נקרא New Tokyo International Airport). קוד הנמל הוא NRT. שדה תעופה זה משרת את רוב הטיסות ליפן מיעדים בינלאומיים ברחבי הגלובוס. שדה התעופה ממוקם שישים קילומטרים מזרחית לטוקיו. שדה התעופה נחשב לאחד העמוסים בעולם.

שני טרמינלים משרתים את הנוחתים בטיסות ליפן. החיבור בין שני הטרמינלים הוא באמצעות שירות אוטובוסים או רכבת תחתית. אין קישור להולכי רגל.

אפשרויות התחבורה לשדה ומהשדה הן מגוונות. ישנו שירות רכבות בשדה התעופה שעובר בשני הטרמינלים. זמן הנסיעה משדה התעופה לטוקיו נעמד ב 35 – 70 דקות (תלוי בזמן העלייה לרכבת). מחיר הנסיעה ברכבת הינו יקר במעט – 3,140 יאן. ניתן לרכוש כרטיסים מסוכנים באולמות שדה התעופה או ממכונות אלקטרוניות. המושבים נקבעים מראש על הכרטיס.

ניתן גם להיעזר בשרות אוטובוסים. ישנו חברות שונות המפעילות קווי אוטובוסים ומחיר כרטיס נע בין 3,000 ל 4,000 יאן.

ישנו גם שירות מוניות אך שירות זה הוא יקר מאד עבור נוסע בודד ועלול להגיע ל 20,000 יאן עקב המרחק של שדה התעופה מטוקיו. הכביש הראשי המחבר את טוקיו לשדה התעופה נקרא Higashi-Kanto Expressway.

טיסות ליפן שיוצאות מתל אביב, שדה התעופה בן גוריון, אינן ישירות. מחיר טיסה כזאת נע בין אלפיים לאלפיים וחמש מאות דולרים ואף יותר. חברות התעופה העיקריות המבצעות את הטיסות הן Air France, Thai Airways, Swiss, Austrian Airlines, Lufthansa, Alitalia, ו British Airways. ניתן למצוא דילים ליפן שהם זולים יותר ואז מחיר הטיסה יהיה פחות מאלף וחמש מאות דולרים.

מחירן של טיסות ליפן שיוצאות מתאילנד, בנגקוק ((Suvarnabhumi Airport נע בין חמש מאות לשש מאות דולרים. חברות התעופה העיקריות המבצעות את הטיסות הינן Cathay Pacific,
All Nippon Airways , Thai Airways, United Airlines ו Royal Jordanian.

טיסות ליפן מסידני, אוסטרליה עורכות כשמונה שעות. מחירי טיסה ממוצעים נעים סביבות האלף ומאתיים דולרים. חברות התעופה העיקריות המבצעות את הטיסות הן American Airlines, Cathay Pacific, Qantas,
Korean Air , ו Lufthansa . מחירן של טיסות ליפן מניו יורק, נמל תעופה JFK, סובב סביב האלף ומאתיים דולרים. חברות התעופה העיקריות המבצעות את הטיסות הןAmerican Airlines, United Airlines, China Airlines, Delta Air Lines, Korean Air, Northwest Airlines ו Cathay Pacific.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.