אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כל מה שרציתם לדעת על מבחן ה-USMLE


תאריך פרסום קודם: 
25/03/2007
מחבר: 
בית הספר האמריקאי

כל מה שרציתם לדעת על מבחן ה-USMLEמהי בחינת ה-USMLE?


בחינת ה-USMLE (United States Medical Licensing Examination) הינה מבחן הרישוי האמריקאי לרופאים. כל סטודנט לרפואה בארה"ב או בעולם המעוניין לעבוד כרופא בארה"ב חייב במבחן על מנת לקבל את רישיונו.


מה מטרת הבחינה?


מטרתה של בחינת ה-USMLE הינה לשמש כמבחן רישוי לכל מי שמעוניין לעבוד כרופא בארה"ב. כמו כן, רופאים ותלמידי רפואה רבים מחוץ לארה"ב נבחנים במבחן זה על מנת לעשות התמחות והתמחות-על בארה"ב, או על מנת להגר לארה"ב.


איך בנויה הבחינה?


הבחינה בעצם בנויה משלושה שלבים.


השלב הראשון הינו מבחן ה-USMLE Step 1. המבחן בודק את היכולת ליישם ידע מדעי בטיפול הרפואי. השאלות נכתבות ע"י מומחים בכל אחד מהתחומים.


בחינת ה-Step 2 בודקת את יישום הידע הרפואי, המיומנויות וההבנה של המדע הקליני, כפי שנדרש בטיפול בחולה. הוא בודק את הידע שנצבר בשנתיים הקליניות בבי"ס לרפואה אמריקאי. הוא מחולק ל-2 חלקים:


Step 2 CK (או Clinical Knowledge) – בוחן ידע קליני, ונערך על מחשב, בדומה ל-Step 1.


Step 2 CS (או Clinical Skills) – בודק כישורים קליניים, הכוללים תקשורת, לקיחת אנמנזה, בדיקה פיזיקלית, אבחנה מבדלת ותכנית.


שולמית שלום, יועצת לימודים בתחום ה-USMLE בבית הספר האמריקאי הסבירה לנו כי "המבחן מתבצע בעזרת שחקנים המדמים חולים, בדומה לסדנאות הנערכות במרכז מס"ר בתל השומר." המבחן נערך בארה"ב בלבד.


בחינת ה- Step 3 בודקת יישום ידע רפואי ו-management של החולה כפי שנדרש מרופא מוסמך. הוא נערך על מחשב, בארה"ב.מהו מחיר הבחינה?


ההרשמה לבחינת ה-USMLE שלב ראשון הינו $845. שולמית מוסיפה כי מי שאינו מצליח בפעם הראשונה בבחינה חייב להירשם מחדש בתשלום מלא.


איפה נרשמים לבחינה?


ההרשמה לבחינה היא דרך האינטרנט, באתר של ECFMG.


שולמית מסבירה כי ה-ECFMG (או Educational Commission for Foreign Medical Graduates) היא וועדה הבודקת ע"י תוכנית ההסמכה שלה האם רופאים שסיימו את לימודיהם מחוץ לארה"ב (הנקראים International Medical Graduates) מוכנים להתמחות או Fellowship בארה"ב. היא מוסיפה כי אזרחי ארה"ב אשר סיימו את לימודיהם מחוץ לארה"ב גם צריכים לקבל הסמכה מה-ECFMG.


ההסמכה ע"י ה-ECFMG מעידה על כך שהרופא הזר מתאים לתוכניות התמחות או Fellowship בארה"בכל כמה זמן ניתן להיבחן?


ניתן להיבחן מחדש רק במידה שלא עברת את הבחינה בפעם הראשונה, ולא על מנת לשפר ציונים. ניתן להיבחן לא יותר משלושה פעמים בתקופה של שנה אחת. חובה לחכות לפחות 60 יום לאחר תאריך הבחינה לפני הבחינה מחדש.


הכתבה באדיבות בית הספר האמריקאי.


לפרטים נוספים אודות מבחן usmle לחצו כאן לכניסה לאתר בית הספר האמריקאי.

Comments

פטור ממבחן הרישוי

שלום רב
מה קורה אם עברתי את בחינות ה-USMLE אך נעדרתי פשום הרשמתי למבחן אבל לא הגעתי לבבחינת הרישוי הממשלתית ברפואה בישראל אהיה פטור ממבחן בגלל אני יודע מישו שעשה המבחן ונכשל בו אז הוא לא יהיה פטור ממהמבחן אפילו שהוא עבר בחינה USMLE
האם נעדר זה נקרה נכשל
אני שואל נשאלה זו בגלל אני מחקה לתוצאה של מבחן USMLE תהיה לפני מבחן הרישו בכמה ימים ?
תודה רבה

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.