אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כל מה שרצית לדעת על בחינת ה-IELTS


תאריך פרסום קודם: 
25/03/2007
מחבר: 
בית הספר האמריקאי

כל מה שרצית לדעת על בחינת ה-IELTS


מבחן IELTS (ראשי תיבות של International English Language Testing System) הינו מבחן ידע בינלאומי באנגלית, אשר נדרש כתנאי קבלה ללימודים על ידי אוניברסיטאות רבות בעולם וכן לרשויות הגירה רבות.


מטרת הבחינה הינה לבחון את רמת הידיעה של אנשים שונים בשפה האנגלית. המבחן משמש את רשויות ההגירה במדינות כגון אנגליה, אוסטרליה, קנדה ועוד, כאשר רוצים לבחון את יכולתו של בן אדם מסוים אשר רוצה להגר למדינתם לתקשר בשפה המדוברת במדינה כאשר שפה זו הינה אנגלית. הבחינה גם משמשת אוניברסיטאות רבות במדינות אלה אשר רוצים לקבל סטודנטים זרים ללימודים ומבקשים לדעת את רמת האנגלית של אותם סטודנטים.


בחינת ה-IELTS בנויה מארבעה פרקים שונים. היא כוללת פרקים של הבנת הנשמע, הבנת הנקרא, כתיבה ודיבור.


בשיחה עם יועצת לימודים בבית הספר האמריקאי אנה יהלום, הובהר כי לבחינת ה-IELTS יש שתי גרסאות. פרקי השמיעה והדיבור זהים בשני הגרסאות.


הגרסה הראשונה הינה גרסת ה-General. גרסה זו מיועדת לאנשים אשר צריכים את הבחינה לצורכי הגירה או עבודה. היא מתמקדת באנגלית שמשתמשים בה בחיי היומיום.


הגרסה השנייה הינה גרסת ה-Academic. גרסה זו מיועדת לאנשים אשר צריכים את הבחינה בעיקר לצורכי לימודים בחו"ל, אולם למקצועות מסוימים כגון רופאים, אחיות, ועורכי דין, לפעמים נדרשת גם לצורכי הגירה.


בפרקי השמיעה והקריאה ישנן ארבעים שאלות לפרק כאשר בתוך כל פרק מחולקות השאלות לבין שלושה עד חמישה קטעים שונים. פרק הכתיבה כולל שני חיבורים: החיבור הראשון בגרסת ה-General הינו לכתוב מכתב כלשהו הכולל לפחות 150 מילים. בחיבור הראשון בגרסת ה-Academic החיבור הראשון הינו לכתוב דו"ח על נתונים הניתנים בשאלה. בשתי הגרסאות החיבור השני דורש כתיבה של מאמר על נושא מסוים אשר נתון בשאלה, הכולל 250 מילים לפחות. בגרסת ה-General נושאים אלה נוטים להיות נושאים יותר חברתיים ואילו בגרסת ה-Academic הנושאים נוטים להיות יותר קשורים לאקדמיה.


פרק הדיבור בבחינה כוללת מספר חלקים. הפרק נעשה מול בוחן שמתחיל בראיון קצר עם הנבחן. לאחר מכן מתבקש הנבחן לדבר על נושא מסוים ולבסוף מדבר איתו הבוחן על נושאים הקשורים לזה שדיבר עליו הנבחן.


לבחינת ה-IELTS תוקף של שנתיים. עם זאת, מוסיפה אנה, כל מוסד לימודים או רשות הגירה שרוצה בכך רשאי לבקש שנבחן ייבחן שוב לאחר שנה אחת.


מחירו של מבחן IELTS כיום הינו 900 ₪. אנה מוסיפה כי בשנתיים האחרונות מחיר הבחינה עלה פעמיים. מ-600 ₪ בתחילת 2005, ל-750 ₪ בתחילת 2006 ואז בסוף 2006 עלייה נוספת ל-900 ₪. 


לבחינה נרשמים דרך המועצה הבריטית ברמת גן אשר שם עד לאחרונה גם התקיימה הבחינה. כעת הבחינה מתקיימת במלון טל ברח' הירקון בתל אביב בזמן שהמועצה הבריטית בשיפוצים.


עד לפני כשנה היה צורך לחכות 90 יום בין מבחן IELTS אחד למבחן הבא. כעת, לאחר שינוי במדיניות הבחינה, ניתן לגשת לבחינה פעם בחודש. מומלץ להירשם לפחות חודשיים מראש על מנת להבטיח מקום בבחינה, אולם ניתן גם להירשם עד כשבוע לפני הבחינה אם נוטרו מקומות.


הכתבה באדיבות בית הספר האמריקאי.


לפרטים נוספים אודות מבחן IELTS לחצו כאן לכניסה לאתר בית הספר האמריקאי.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת בית הספר האמריקאי

.