אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כל מה שרציתם לדעת על מבחן ה-GMAT


תאריך פרסום קודם: 
25/03/2007
מחבר: 
בית הספר האמריקאי

כל מה שרציתם לדעת על מבחן ה-GMAT

מהי בחינת ה-GMAT?

מבחן ה-GMAT (Graduate Management Admissions Test) הינו מבחן ממוחשב אשר מתקיים לאורך כל השנה במרכזי בחינה במדינות רבות ברחבי העולם, ואשר מודד את יכולותיו המילוליות, הכמותיות (מתמטיות) ויכולותיו בתחום הכתיבה האנליטית של הנבחן. מבחן ה-GMAT אינו דורש מראש ידע ספציפי בעסקים או בכל נושא אחר, ואף אינו מודד הישגים בתחומים מסוימים. ציוני ה-GMAT שלך כמועמד הינם רק פרמטר אחד לביצוע אקדמי בשנה הראשונה בלימודי מנהל העסקים.

מה מטרת הבחינה?

מטרת מבחן הGMAT הינה לעזור למוסדות לימוד לבחון את הישגיהם של אלה השואפים ללמוד לימודים מתקדמים במנהל עסקים. ציוני מבחן ה-GMAT משמשים מעל ל-3,700 תוכניות מנהל עסקים ביותר מ-1,700 בתי ספר לתארים מתקדמים במנהל עסקים. רוב רובו המוחלט של תוכניות אלה מתנה את קבלתם של המועמדים ללימודים בתוצאות המבחן.

איך בנויה הבחינה?

מבחן ה-GMAT כולל הערכת כתיבה אנליטית, ופרקים כמותיים ומילוליים. לפרק הכתיבה האנליטית, הנבחן מקבל שני נושאים לחיבורים וידפיס את תשובותיו באמצעות מקלדת המחשב. במסגרת הפרק הכמותי מוצגות שאלות מסוג ניתוח נתונים ופתרון בעיות מעורבות ובמסגרת הפרק המילולי מוצגות שאלות מסוג השלמת משפטים, הבנת הנקרא, והגיון. הן הפרק המילולי והן הפרק הכמותי מכילים שאלות רב ברירה אדפטיביים.

עו"ד רפי בר, מנכ"ל בית הספר האמריקאי הסביר לנו על מבנה הבחינה. "בתחילתו של כל פרק רב ברירתי של מבחן ה-GMAT, ניתנת שאלה ברמת קושי בינונית. אופן התשובה על שאלה זו וציוני הנבחן בשאלות קודמות ינחה את המחשב בקביעת השאלה הבאה שעל הנבחן לענות. מתן רצף של תשובות נכונות יגרום להופעתן של שאלות ברמת קושי עולה. ברם, מתן רצף של תשובות לא נכונות, יגרום להופעתן של שאלות ברמת קושי נמוכה יותר. פירוש הדבר הוא שנבחנים שונים יקבלו מגוון שאלות שונות, בהתאם לרמה האינדיבידואלית של כל נבחן."

תוצאות הבחינה ניתנים מתוך סולם בין 200-800 כאשר בפרקי המתמטיקה ובמילולי הציונים נעים בין 0-60 ובחיבור הציון הוא בין 0-6 וגם מחושב באופן שונה משאר חלקי הבחינה. רפי מספר כי שני שליש מהנבחנים בבחינה מקבלים ציונים בין 400-600 סה"כ כאשר פרק הכתיבה לא נכלל בתוך זה.

הציון של פרק הכתיבה לא משפיעה כלל על הציונים בשני הפרקים האחרים. הציון שניתן בחיבור הוא נפרד לחלוטין מהציון בחשיבה מילולית וכמותית.

מהו מחיר הבחינה?

מחירו של מבחן ה-GMAT הינו $250.

איפה נרשמים לבחינה?

לבחינה ניתן להירשם במספר דרכים. טלפונית ניתן להירשם דרך המרכז האירופאי באנגליה. דרך האינטרנט ניתן להירשם דרך האתר הרשמי של ה-GMAT. בדואר או פקס גם ניתן להירשם.

כל כמה זמן ניתן להיבחן?

ניתן להיבחן פעם בחודש קלנדארי, ולא יותר מחמש פעמים בתקופה של שנה אחת. רפי מוסיף, "מי שמקבל ציון 800 (הציון הגבוה ביותר) לא רשאי להיבחן יותר עד לאחר חמש שנים."

הכתבה באדיבות בית הספר האמריקאי.

לפרטים נוספים אודות מבחן GMAT לחצו כאן לכניסה לאתר בית הספר האמריקאי.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת בית הספר האמריקאי

.