אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כל מה שרציתם לדעת על מבחני ה-CGFNSו-NCLEX


תאריך פרסום קודם: 
25/03/2007
מחבר: 
בית הספר האמריקאי

כל מה שרציתם לדעת על מבחני ה-CGFNSו-NCLEX

מהן בחינות ה-CGFNSוה-NCLEX?

בחינות ה-CGFNS ו-NCLEX הינם מבחנים הנדרשים על מנת לעסוק בסיעוד בארה"ב. מבחן ה-CGFNS הינו מבחן שנועד לבדוק את הסיכוי של כל עובד סיעודי להצליח במבחן ההסמכה בממשלתי בארה"ב.

מבחן ה-NCLEX הינו מבחן ההסמכה האמריקאי לכל מי שרוצה לעסוק בסיעוד.

מבחן ה-CGFNS ניתן על ידי הגוף CGFNS (Commission on Graduates of Foreign Nursing Schools) אשר בא לבדוק את ההסמכה כעובד סיעוד ואחד השירותים הניתנים על ידו זהו תהליך ההסמכה של CGFNS.

מבחן ה-NCLEX הינו מבחן ההסמכה האמריקאית לאחים ואחיות מוסמכים.

מה מטרת הבחינה?

מטרתו של מבחן CGFNS הינו למדוד את סיכויי ההצלחה בבחינה הממשלתית NCLEX של מי שלא למד סיעוד בארה"ב.

מטרתו של מבחן NCLEX הינו להסמיך אחים ואחיות הרוצים לעבוד בארה"ב.

איך בנויה הבחינה?

מבחן ה-CGFNS מחולק לשני פרקים. בפרק הראשון ישנן 150 שאלות ויש שעתיים וחצי לענות עליהן, ובפרק השני ישנן 120 שאלות ושעתיים כדי לענות עליהן. המבחן הינו מבחן נייר ועיפרון וציון העובר בבחינה הינו 400 מתוך 800.

בחינת ה-NCLEX הינה בחינה ממוחשבת אשר יכולים להיות בו בין 75 עד 265 שאלות ואורך מקסימאלי של שש שעות. אין במבחן NCLEX ציון עובר וציון נכשל. דיברנו עם תמר לוי, יועצת לימודים בבית הספר האמריקאי, והיא הסבירה לנו על מבחן ה-NCLEX. "הבחינה מתאימה את עצמה לנבחן. אם לאחר 75 שאלות היא רואה שרמת הידע שלו היא גבוהה בהרבה מהמינימום הנדרש, אז הבחינה יפסק ויינתן לו ציון עובר. כמו כן אם ברור לחלוטין שרמת הידע שלו נמוך בהרבה מהנדרש, הוא ייכשל לאחר מינימום השאלות. אצל אנשים אחרים לוקח יותר זמן (ולכן יש אנשים שנאלצים לסיים עד 265 שאלות ולהיבחן במשך עד 6 שעות)."

תמר גם מסבירה על ההבדלים בין שני המבחנים. "מבחן ה-CGFNS נדרש רק למי שסיים את לימודי הסיעוד שלו מחוץ לארה"ב. מי שעושה CGFNS חייב גם לאחר מכן לעבור את מבחן ה-NCLEX." היא ממשיכה ומסבירה כי ישנם מדינות בארה"ב אשר לא דורשות את מבחן ה-CGFNS, ואשר בם ניתן לגשת רק ל-NCLEX.

"יש יתרון מסוים למי שעושה את מבחן ה-CGFNS" אומרת תמי, "ניתן לעשות אותו בארץ, וגם ברגע שיש לך תעודת CGFNS, ניתן כבר להתחיל לעבוד בארה"ב, ותוך כדי עבודה להיבחן במבחן ה-NCLEX."

חסרון של מבחן ה-NCLEX זה שלא ניתן להיבחן בו בארץ. הבחינה ניתנת בכל רחבי ארה"ב מדי יום, ובמקומות נבחרים בעולם. מבחן ה-CGFNS מצד שני, מוצע רק שלוש פעמים בשנה. יש בחינות במרץ, ביולי, ובנובמבר.

לכמה זמן תקף הבחינה?

מבחן ה-NCLEX תקף לכל החיים. לאחר שעוברים את מבחן ה-CGFNS, יש לעבור את מבחן ה-TOEFL או את מבחן ה-IELTS תוך פרק זמן של שנה מיום הבחינה על מנת לקבל תעודת CGFNS. תעודה זו תקפה לכל החיים.

מהו מחיר הבחינה?

מחירו של בחינת ה-CGFNS הינו $418. מחירו של מבחן ה-NCLEX הינו $200 אבל יש הוצאות נוספות נלוות שיש לשלם לפני הרישום לבחינה.

"על מנת להירשם למבחן ה-NCLEX, יש להירשם תחילה למנהל הסיעוד במדינה בו רוצים לעבור את הבחינה." מסבירה תמר. "במדינות מסוימות יש גם דוחות למיניהם שיש להגיש על מנת להירשם לבחינה, וכמובן שמנהלי הסיעוד של כל המדינות דורשות את כל המסמכים המוכיחים על לימודי סיעוד על מנת לקבל אישור להיבחן. ברגע שכל המסמכים מאושרים מקבלים אישור להיבחן וניתן יהיה לתאם תאריך לבחינה מתי שנוח לכם."

איפה נרשמים לבחינה?

למבחן ה-CGFNS ניתן להירשם או באינטרנט או הדואר. ניתן להירשם ל-NCLEX טלפונית או דרך האינטרנט. למנהלי הסיעוד הרלוונטיים יש להירשם רק דרך הדואר.

"בבית הספר האמריקאי אנחנו עוזרים לכל התלמידים שלנו בכל הקשור לרישום לבחינות ה-CGFNS ו-NCLEX, וכן אם יש להם בעיות תוך כדי תהליך הרישום יש תמיד יועצת שתעזור." מספרת תמר.

כל כמה זמן ניתן להיבחן?

ניתן להיבחן במבחן CGFNS ללא זמן המתנה בין מבחן למבחן. יש לחכות 90 יום בין מבחן NCLEX אחד למשנהו.

הכתבה באדיבות בית הספר האמריקאי.

לפרטים נוספים אודות מבחני CGFNS ו-NCLEX לחצו כאן לכניסה לאתר בית הספר האמריקאי.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת בית הספר האמריקאי

.