אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הכנסת לא אישרה מיגון מרכז רפואי זיו בצפת


תאריך פרסום קודם: 
25/03/2007
מחבר: 
תקשורות

הכנסת אשרה מיגון גג הכנסת אך לא אישרהמיגון מרכז רפואי זיו בצפת!אגודת ידידי מרכז רפואי זיו: זו שערורייה! אנו מתכוונים לפנות לבג"צ!תכנית של משרד הבריאות למיגון בתי חולים בצפון הארץ – איננה כוללת את מרכז רפואי זיו בצפת! ואף איננה מכלילה את המרכז הרפואי בתכנית להכנת קומות תת קרקעיות בבתי החולים הקדמיים! במכתבים מטעם מרכז רפואי זיו שנשלחו למספר חברי כנסת ולשר הבריאות מוחה הנהלת אגודת ידידי מרכז רפואי זיו בצפת על כך שהממשלה אינה מאשרת למרכז הרפואי זיו תקצוב למיגונם של חדרי ניתוח, טיפול נמרץ  וכד'!  לטענת  מרכז רפואי זיו חלקו העיקרי של חדר המיון אכן ממוגן אך הפצועים המגיעים לשם  שוהים בחדר המיון זמו קצר בעוד שאת הניתוחים והטיפולים נאלצים לעבור הצוות והפצועים בחדרים החשופים לפגיעות! אגודת ידידי מרכז רפואי זיו מתכוונים לפנות לבג"צ בעניין זה.

מאיר מוסקוביץ-יו"ר אגודת ידידי מרכז רפואי זיו בצפת אומר, כי זו שערורייה, דווקא לאחר מלחמת לבנון השנייה, ולאחר שהמרכז הרפואי הקדמי במדינת ישראל שטיפל במעל 800 חיילים איננו ממוגן ואינו מתוקצב ע"י ממשלת ישראל וכי הממשלה מתנערת מאחריותה למיגון המרכז הרפואי!


"הכנסת דואגת מאוד לביטחונה, אי שם בירושלים, ותמגן את גג המליאה בעלות של 6 מיליון שקל, אולם את המרכז הרפואי הקולט חיילים מגבול הצפון ואזרחים תושבי הגליל, אין היא מאשרת למגן! לאחר שבחנו את הנושא המשפטי אנו מתכוונים להגיש בג"צ מיד לאחר הפסח בכדי שיתוקן העוול!" אומר מוסקוביץ.


ד"ר אוסקר אמבון מנהל המרכז הרפואי זיו אומר: "מבנה המרכז הרפואי זיו אינו ממוגן, חדרי טיפול נמרץ, חדרי הניתוח וההתאוששות חשופים לחלוטין, כך היה לפני מלחמת לבנון השנייה ולפי כל סימני הסחבת בין משרדי הממשלה לבין עצמם, שלא החליטו עדיין על מימון עבור מיגון המרכז הרפואי,  כנראה כך יהיה גם במלחמה הקרובה".


חשיבותו האסטרטגית של מרכז רפואי זיו בצפת,  שגם נפגע ממטחי קטיושות במהלך מלחמת לבנון השנייה, הינו בשל מרחק הטיסה הקצר, של מספר דקות, מזירת הקרבות בלבנון. תפקידו הקריטי של מרכז רפואי זיו בהצלת חיים בא לידי ביטוי במלחמה זו, במלחמות אחרות ובתקריות ביטחוניות בגבול הצפון.

במלחמה האחרונה טופלו במרכז הרפואי זיו יותר חיילים מאשר בכל מרכז רפואי צפוני אחר לרבות רמב"ם ונהריה גם יחד, זאת בנוסף לאזרחים רבים שפונו למרכז הרפואי זיו מאזור הגליל והגולן. גם הצוות שפעל במרכז, סיכן את חייו וקלט נפגעים חיילים ואזרחים.


"על הורי החיילים לדעת כי המדינה מפקירה את ילדיהם המשרתים בגבול הצפון ואת האזרחים בהשאירם בית חולים שאיננו ממוגן , איננו מתוקצב ע"י תקציב ממשלתי למיגונו ולתוספת ציוד חיוני בהתארגנות לטיפול בתושבי הצפון בשגרה ובחיילים באירועים ביטחוניים. ההתעוררות תעשה רק כשיהיה מאוחר מידי וחיי אדם יופקרו! זוהי תעודת עניות לממשלה המתחמקת מאחריות!" אומר מאיר מוסקוביץ - יו"ר אגודת ידידי מרכז רפואי זיו.

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תקשורות