אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיסות למונטריאול


תאריך פרסום קודם: 
19/03/2007
מחבר: 
מישל רוזנברג

טיסות למונטריאול

טיסות למונטריאול מנמל התעופה בן גוריון, תל אביב, מתבצעות על ידי חברות התעופה Czech Airlines, Air Canada, Air France, Delta Air Lines, Continental, Lufthansa ו Swiss. מחיר טיסה ממוצע נע בין 700 ל 800 דולרים לכיוון אחד. חברת אל על אינה מפעילה קו טיסות למונטריאול.

טיסות למונטריאול מניו יורק, נמל תעופה JFK, מתבצעות בעיקר על ידי חברות התעופה Delta Air Lines, American Airlines, United Airlines ו Air Canada. משך הטיסה הוא שעה ו 45 דקות בקירוב לטיסה ישירה. מחירי הטיסות נעים בין 170-220 דולרים.

טיסות למונטריאול מנמל התעופה של לוס אנג'לס מתבצעות בעיקר על ידי חברות התעופה US Airways,  Continental Airlines,  Delta Air Lines ו United Airlines. מחיר ממוצע של טיסה נע סביב המאתיים ושלושים דולרים. זמן טיסה ישרה הוא כמעט שש שעות.

טיסות למונטריאול מלונדון, שדה התעופה היתרו, מתבצעות בעיקר על ידי חברות התעופה Air France, Continental Airlines, British Airways, American Airlines, Virgin Atlantic, Air Canada, United Airlines, Lufthansa ו Czech Airlines. זמן טיסה ישירה הוא בין שבע וחצי לשמונה שעות. מחירים ממוצעים של  טיסות למונטריאול מלונדון נעים סביב 650-740 דולרים.

טיסות למונטריאול שיוצאות מפריז, שדה התעופה שארל דה גול, מתבצעות בעיקר על ידי חברות התעופה Czech Airlines, British Airways, American Airlines, American Airlines,  Swiss ו KLM. טיסה ישירה לוקחת קצת פחות משמונה שעות. מחירים ממוצעים לטיסות למונטריאול מפריז נעים סביב ה 600 דולרים – מחיר זול יותר בהשוואה לטיסות שיוצאות מלונדון.

טיסות פנים בתוך קנדה משדה התעופה של טורונטו (Lester B. Pearson International Airport ) לשדה התעופה של מונטריאול  נמשכות על פני קצת יותר משעה ומחירן הממוצע הוא מאה וחמישים דולרים.  חברת התעופה העיקרית המבצעות טיסות אלו היא Air Canada.   

טיסות למונטריאול נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי Montréal-Pierre Elliott Trudeau המכונה YUL (בעבר נקרא שדה התעופה בשם MONTREAL DORVAL).

שדה התעופה ממוקם בעיר Dorval והוא משרת את מונטריאול, קוו'יבק קנדה. הוא ממוקם כעשרים וחמישה ק"מ מערבית למרכז העיר מונטריאול והוא מהווה את שדה התעופה השלישי בגודלו בקנדה. בשנת 2006 נרשמו יותר מאחת עשרה מליון נוסעים בשעריו ומעל מאתיים אלף תנועות של מטוסים.

היעדים הכלולים בשדה התעופה של מונטריאול עולים על מאה במספר והם משתרעים על כל רחבי הגלובוס ביבשת  אפריקה, אסיה, אירופה ואמריקה הלטינית. שדה התעופה של מונטריאול הוא היחידי בקנדה שמאפשר טיסות ישירות לאפריקה. בנוסף, הוא כולל את הדיוטי פרי השני בגודלו בצפון אמריקה. ישנן תוכניות עתידיות להרחיב את הטרמינלים בשדה התעופה שיאפשרו תנועה של עשרים מליון נוסעים בשנה בשנת 2020.

ישנו שירות מוניות משדה התעופה למונטריאול. מחיר נסיעה במונית הוא 70 דולרים קנדים. טלפון לשירות המוניות הוא 514-633-3019. רשת האוטובוסים L'Aerobus מגיעה כל חצי שעה למרכז העיר מונטריאול. מחיר נסיעה באוטובוס הוא 15 דולרים קנדים. באמצעות רכב ניתן להגיע ממונטריאול לשדה התעופה על כבישים East West Highway 20 ו Cote-de-Liese Highway 520.

בתוך שדה התעופה ישנו שירות הסעות מאזורי החנייה לאזור הטרמינלים.

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.