אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הכרה בינלאומית לאיגוד הגריד הישראלי


תאריך פרסום קודם: 
21/02/2007
מחבר: 
ליאור עילם

הכרה בינלאומית לאיגוד הגריד הישראלי - הוכרז כשותף של ה- OGF

ה- OGF הגוף הגדול בעולם לקידום ותקינה של טכנולוגיות גריד, הודיע השבוע על שיתוף פעולה עם חמישה גופים. בניהם האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (.Grid.org.il), הפועל בסיוע תוכנית מגנט של המדען הראשי לקידום הידע הטכנולוגי בתחום טכנולוגיות הגריד. האיגוד הישראלי זכה להכרה בינלאומית חשובה שתאפשר לחבריו גישה לידע, ניסיון ושותפות בקביעת הסטנדרטים העתידיים של טכנולוגיות הגריד והווירטואליזציה.ארבעת הגופים הנוספים הנם: איגוד הגריד של יפן, פורום הגריד של הולנד, פורום הגריד של קוריאה ופורום הגריד של סינגפור. ב- OGF פעילים אלפי חברים מ- 50 מדינות המייצגים יותר מ- 400 ארגונים, בניהם חברות המחשוב והתעשייה הגדולות בעולם.

גריד, הינו תפיסה טכנולוגית הרואה את הרשת כמחשב, המאגד בתוכו את כל המשאבים הדרושים לשרות האפליקציות והתהליכים העסקיים. גריד נותן יתרון כלכלי לניצול יעיל וגמיש יותר של משאבי מחשוב ברשת ארגונית. על כן הוכתרה טכנולוגיית הגריד ע"י חברת המחקר גרטנר כאחת מעשר הטכנולוגיות החשובות ביותר לעתיד המחשוב ויש הרואים בה את מהפכת המחשוב הגדולה ביותר מאז האינטרנט.

אבנר אלגום, מנכ"ל האיגוד הישראלי לטכנולוגיות הגריד (.Grid.org.il) אמר, שהאיגוד הישראלי תמיד מחפש אחר הזדמנויות עבור חבריו, לשתוף ידע וניסיון בתחום הגריד. "האיגוד הישראלי זכה להכרה בינלאומית חשובה שתאפשר לחבריו גישה לידע, ניסיון ושותפות בקביעת הסטנדרטים העתידיים של טכנולוגיות הגריד והווירטואליזציה. כיום התעשייה זקוקה ליותר סטנדרטיים וכלים שיאפשרו לה ליהנות מהיתרונות הכלכליים של גריד כתפיסה טכנולוגית. אנו שמחים לכן להיות שותפים של ה- OGF ולתרום לפיתוח של סטנדרטיים טובים ביותר שישמשו את צורכי התעשייה".

---------

האיגוד הישראלי לטכנולוגיות הגריד (.grid.org.il), הינו עמותה, ללא מטרות רווח, אשר הוקמה בשנת 2004 במטרה לקדם את הידע הטכנולוגי בתחום טכנולוגיות הגריד, ולשפר, באמצעות הטמעת הטכנולוגיה, את יכולת התחרות של החברות בישראל. האיגוד מנהל מסגרות של שיתוף ידע וניסיון באמצעות כנסים בינלאומיים, מעבדת הגריד, סדנאות, מרכז ידע ועוד. האיגוד זוכה לסיוע תוכנית מגנט של המדען הראשי, מתוך הכרה בחשיבות טכנולוגיות הגריד לפיתוח הכלכלה הישראלית.

---------

מהו גריד? כמו שאנו רואים את התוכן ברשת האינטרנט כמשאב לוגי אחד (WEB), כך משתמשי הגריד רואים את הרשת כמחשב וירטואלי אחד. הגריד הוא שירות לשיתוף משאבי רשת, כגון מעבדים , משאביי אחסון ורשת התקשורת. הגריד מאחד את המשאבים ברשת, לישות לוגית אחת המאפשרת ניצול המשאבים , בסביבה הטרוגנית, עפ"י דרישה בצורה דינאמית.

 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת ליאור עילם

.