אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חייה של תינוקת ניצלו הודות לשימוש בויאגרה


תאריך פרסום קודם: 
13/02/2007
מחבר: 
תקשורות

חייה של תינוקת ניצלו הודות לשימוש בויאגרה במחלקה לטיפול נמרץ בילוד במרכז הרפואי זיו בצפת


חייה של תינוקת בת שלושה שבועות שנולדה עם תסמונת נדירה של לחץ ריאתי מוגבר, ניצלו לאחר שבמחלקה לטיפול נמרץ בילוד במרכז הרפואי זיו קיבלו אישור מיוחד לשימוש בויאגרה על מנת להרחיב את כלי הדם  בריאותיה.


התינוקת בת 3 שבועות, נולדה במרכז רפואי זיו, הונשמה בעזרת מכשור, מאז לידתה בשל מצוקת נשימה עקב תסמונת לחץ ריאתי מוגבר. לאחר שנוסו כל הטיפולים המקובלים, הוחלט על הטיפול הייחודי על מנת להציל את חיי התינוקת.


ד"ר עמנואל גוטפריד מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בילוד במרכז הרפואי: "מצבה של התינוקת היה חמור ביותר, היא נולדה כשכלי הדם בריאותיה מכווצים, כך שחמצן לא הגיע לריאות. מאחר ומיצינו את כל אפשרויות הטיפול המקובלות, הכוללות הנשמה בתדר גבוה בגז חנקן חד חמצני. לאחר שקיבלנו אישור לשימוש בויאגרה, החל הטיפול בויאגרה ואכן נצפתה השפעה טובה של הטיפול שגרם להרחבת כלי הדם בריאות, כתוצאה מכך היה חמצון טוב של הדם ואספקת חמצן לכל חלקי הגוף. התינוקת יצאה מכלל סכנה, מצבה הכללי טוב והיא ניזונה מחלב אם.


אחוזי התמותה של תינוקות הסובלים מתסמונת של לחץ ריאתי מוגבר עומד על מעל 30%.


תסמונת של לחץ ריאתי הוא סיבוך שנגרם ממצוקת עובר ברחם, מסיבות של חוסר בחמצן. התינוקות הסובלים מתסמונת לחץ ריאתי, נולדים כחולים  ועם  מצוקה נשימתית קשה.


ד"ר גוטפריד מוסיף כי כלי הדם של הריאות דומים מאוד לכלי הדם של איברי המין וכי בשניהם ישנם קולטנים (רצפטורים), הקולטים את  חומרי תרופת הויאגרה  הגורמת להתרחבות כלי הדם, וכי מצב זה מקל על הלחץ הריאתי.


בארץ לא ידוע על טיפול בויאגרה בילוד, ובעולם ניתנה הויאגרה למספר בודד של ילודים,


המחקרים שהתפרסמו לאחרונה בארץ  נוגעים אך ורק למבוגרים הסובלים מלחץ ריאתי מוגבר.


לאחרונה התפרסמו ממצאי מחקר שנערך  ב- 30 מרכזים רפואיים ברחבי העולם, המחקרים מראים כי תרופת הויאגרה משפרת בצורה משמעותית את מצבם של חולים בוגרים הסובלים מלחץ ריאתי גבוה.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת תקשורות

.